Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,004,895 2014-12-17 2014-12-18 46510160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare shtator 2013-shtator 2014, u ministri 319 dt 4.8.14, vkm 463 dt 16.6.2011, shkresa drejt pergj 2727/3,4,5 dt 19.11.2014, liste pagese
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,509,381 2014-12-16 2014-12-18 44210160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare dhjetor 2012-gusht 2013, vkm 463 16.6.2011, urdher min 319 dt 4.8.11, shkrese dp 4521/1.2.3.4, dt 9.12.14, 7430/1 dt 20.11.14, nr 2727/1 dt 19.11.14, 2727/2 dt 19.11.14
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,444,502 2014-12-16 2014-12-18 44510160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare dhjetor 2012-gusht 2013, vkm 463 16.6.2011, urdher min 319 dt 4.8.11, shkrese dp 4521/1.2.3.4, dt 9.12.14, 7430/1 dt 20.11.14, nr 2727/1 dt 19.11.14, 2727/2 dt 19.11.14
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,826,527 2014-12-17 2014-12-18 46210160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare shtator 2013-shtator 2014, u ministri 319 dt 4.8.14, vkm 463 dt 16.6.2011, shkresa drejt pergj 2727/3,4,5 dt 19.11.2014, liste pagese
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,395,341 2014-12-16 2014-12-18 44410160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare dhjetor 2012-gusht 2013, vkm 463 16.6.2011, urdher min 319 dt 4.8.11, shkrese dp 4521/1.2.3.4, dt 9.12.14, 7430/1 dt 20.11.14, nr 2727/1 dt 19.11.14, 2727/2 dt 19.11.14
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,626,530 2014-12-16 2014-12-18 44310160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare dhjetor 2012-gusht 2013, vkm 463 16.6.2011, urdher min 319 dt 4.8.11, shkrese dp 4521/1.2.3.4, dt 9.12.14, 7430/1 dt 20.11.14, nr 2727/1 dt 19.11.14, 2727/2 dt 19.11.14
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,827,485 2014-12-17 2014-12-18 46410160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare shtator 2013-shtator 2014, u ministri 319 dt 4.8.14, vkm 463 dt 16.6.2011, shkresa drejt pergj 2727/3,4,5 dt 19.11.2014, liste pagese
  Zyra Arsimore Bulqizë (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 20,228,415 2014-12-17 2014-12-17 14110110902014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE(1011090) likujdim paga Nentor 2014 (AB).
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 560,449 2014-12-16 2014-12-17 32821090142014 Shtese page per pune jashte orarit Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 130,766 2014-12-16 2014-12-17 45210160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE PAGE PER PUNE JASHTE ORARIT VITI 2014 TEPELENE
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 572,860 2014-12-16 2014-12-17 452 10160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE TATIM NE BURIM
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 557,195 2014-12-16 2014-12-17 45110160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE PAGE PER PUNE JASHTE ORARIT VITI 2014 TEPELENE
  Komisariati i Policise Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 3,458,537 2014-12-17 2014-12-17 33210160222014 Shtese page per pune jashte orarit ORE JASHTE ORARIT D.RENDIT 1016022
  Komisariati i Policise Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 154,914 2014-12-17 2014-12-17 33310160222014 Shtese page per pune jashte orarit ORE JASHTE ORARIT D.RENDIT 1016022
  Shkolla e "Rakip Kryeziu", Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 181,800 2014-12-15 2014-12-16 6010111042014 Shtese page per pune jashte orarit Shkolla Rakip Kryeziu 1011104 paga nentor 2014
  Gjykata e rrethit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 141,500 2014-12-15 2014-12-16 15610290342014 Shtese page per pune jashte orarit gjykata puke kodi 1029034 paga gadishmeri nentor 2014 sipas listes
  Komisariati i Policise Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 152,465 2014-12-15 2014-12-15 22910160242014 Shtese page per pune jashte orarit KOM POLICISE lik paga shtese sipas shk nr 4123/4dt 21.11.14
  Komisariati i Policise Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 527,692 2014-12-15 2014-12-15 56910160272014 Shtese page per pune jashte orarit D Policise Fier 1016027te prapambetura ore pune jasht orarit
  Komisariati i Policise Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 26,838 2014-12-15 2014-12-15 57110160272014 Shtese page per pune jashte orarit D Policise Fier 1016027te prapambetura ore pune jasht orarit
  Komisariati i Policise Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 31,387 2014-12-15 2014-12-15 57010160272014 Shtese page per pune jashte orarit D Policise Fier 1016027te prapambetura ore pune jasht orarit