Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 22,719,240.00 253 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) SAJMIRI - AL Tirane 4,920 2014-10-13 2014-10-13 31910870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik, kthim te ardhurave,urdher brend 138 dt 23.05.2014,Vendim KPP nr 468/4 dt 13.05.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) "IRIDIANI &KADELI" Tirane 4,167 2014-10-10 2014-10-13 33110870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik, kthim te ardhurave,urdher brend 285 dt 26.09.2014,Vendim KPP nr 526/2014 dt 16.09.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) TREZHNJEVA Tirane 8,598 2014-10-10 2014-10-13 32810870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik, kthim te ardhurave,urdher brend 271 dt 12.09.2014,Vendim KPP nr 494/2014 dt 02.09.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) NAZERI 2000 Tirane 47,797 2014-10-10 2014-10-10 32610870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik, kthim te ardhurave,urdher brend 288 dt 29.09.2014,Vendim KPP nr 532/2014 dt 17.09.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) REJ Tirane 830,744 2014-10-10 2014-10-10 32010870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik, kthim te ardhurave,urdher brend 277 dt 15.09.2014,Vendim KPP nr 507/2014 dt 08.09.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) SH.R.S.F "SNAJPER SECURITY" SH.P.K Tirane 9,170 2014-10-10 2014-10-10 32310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik, kthim te ardhurave,urdher brend 272 dt 12.09.2014,Vendim KPP nr 498/2014 dt 02.09.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) GRUP-4 Tirane 10,500 2014-10-10 2014-10-10 31810870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik, kthim te ardhurave,urdher brend 257 dt 01.09.2014,Vendim KPP nr 472/2014 dt 12.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) KEVENJO Tirane 9,170 2014-10-10 2014-10-10 32510870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik, kthim te ardhurave,urdher brend 273 dt 12.09.2014,Vendim KPP nr 498/2014 dt 02.09.2014
  Prokuroria e rrethit TIrane (3535) DRITAN RICA Tirane 9,200 2014-10-03 2014-10-06 14710280022014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466, Prokuroria e Rrethit Tirane kthim sekuestro vgjykate 758/2012,urdher 10/12/12
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ANAKONDA Tirane 7,153 2014-09-22 2014-09-23 28310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 238 dt 11.08.2014,vend KPP nr 430/2014 dt 30.07.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) HOXHA Tirane 7,050 2014-09-22 2014-09-23 30210870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 245 dt 14.08.2014,vend KPP nr 445/2014 dt 04.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BAMI Tirane 558,521 2014-09-22 2014-09-23 29710870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik 466,lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 251 dt 18.08.2014,vend KPP nr 459/2014 dt 07.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) "SAFE" / TIRANE Tirane 4,375 2014-09-22 2014-09-23 30010870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 254 dt 18.08.2014,vend KPP nr 469/2014 dt 08.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 522,167 2014-09-22 2014-09-23 28610870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 231 dt 04.08.2014,vend KPP nr 243/2014 dt 11.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 148,985 2014-09-22 2014-09-23 28110870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 232 dt 04.08.2014,vend KPP nr 415/2014 dt 23.07.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) T.T.A ALBA - LAM Tirane 923,369 2014-09-22 2014-09-23 30510870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik 466,lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 264 dt 01.09.2014,vend KPP nr 485/2014 dt 20.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) GENIUS SHPK Tirane 10,500 2014-09-22 2014-09-23 30410870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 265 dt 01.09.2014,vend KPP nr 486/2014 dt 21.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) NAZERI 2000 Tirane 9,170 2014-09-22 2014-09-23 30110870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 260 dt 1.09.2014,vend KPP nr 475/2014 dt 13.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A.E.K.SECURITY Tirane 7,844 2014-09-22 2014-09-23 30310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 261 dt 01.09.2014,vend KPP nr 476/2014 dt 14.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) B-93 Tirane 449,004 2014-09-22 2014-09-23 29310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 237 dt 11.08.2014,vend KPP nr 428/2014 dt 30.07.2014