Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Velabisht (0202) All All 82,520,612.00 314 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 29,700 2014-11-05 2014-11-05 32923080012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Komuna Velabisht 2308001,likujdim qera ambjenti sipas liste pageses Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 15,000 2014-11-05 2014-11-05 33523080012014 Ndihme ekonomike Komuna Velabisht 2308001,ndihme ekonomike tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,235,833 2014-11-05 2014-11-05 33323080012014 Pagese paaftesie Komuna Velabisht 2308001,paaftesi tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 55,750 2014-11-05 2014-11-05 33423080012014 Ndihme ekonomike Komuna Velabisht 2308001,ndihme ekonomike tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 60,000 2014-11-05 2014-11-05 33123080012014 Udhetim i brendshem Komuna Velabisht 2308001,dieta Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 3,300 2014-11-05 2014-11-05 33023080012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Komuna Velabisht 2308001,tatim ne burim qera ambjenti Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 22,419 2014-11-03 2014-11-04 32523080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001,tatim ne burim per keshilltaret Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 37,252 2014-11-03 2014-11-04 32123080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 201,771 2014-11-03 2014-11-04 32423080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001,pagese per keshilltaret Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 108,000 2014-11-03 2014-11-04 32323080012014 Te tjera paga me kontrate Komuna Velabisht 2308001,pagat e punonjesve me kontrate Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 1,150,128 2014-11-03 2014-11-04 31923080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 1,020 2014-11-04 2014-11-04 32723080012014 Elektricitet 2308001 Komuna Velabisht 2308001,likujdim kontrate 40807.42900.40812,fatura dt.12.10.2014
  Komuna Velabisht (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 22,000 2014-11-04 2014-11-04 32623080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature dt.06.10.2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 34,220 2014-11-03 2014-11-04 32223080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 9,200 2014-11-04 2014-11-04 32823080012014 Sherbime telefonike Komuna Velabisht 2308001,sherbime telefonie (Kastriot Rrapaj)
  Komuna Velabisht (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 101,681 2014-11-03 2014-11-04 32023080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Komuna Velabisht (0202) ARET Berat 288,720 2014-10-22 2014-10-22 31723080012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr.83.dt.13.10.2014
  Komuna Velabisht (0202) AQIF MARRA Berat 15,000 2014-10-22 2014-10-22 31823080012014 Kancelari Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr.61dt.02.10.2014
  Komuna Velabisht (0202) AQIF MARRA Berat 6,900 2014-10-22 2014-10-22 31523080012014 Kancelari Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr.62.dt.02.10.2014
  Komuna Velabisht (0202) C O L O M B O Berat 21,600 2014-10-22 2014-10-22 31623080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr.1177.dt.02.10.2014