Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Memaliaj (1134) All All 90,034,788.00 205 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 50,714 2014-10-01 2014-10-02 205/21430012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA GJ CIVILE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 53,890 2014-10-01 2014-10-02 207/21430012014 Paga baze PAGA BASHKI MEMALIAJ SPORTI
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 31,946 2014-10-01 2014-10-02 206/21430012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) FESTIM SHEHU ( L08818501S) Tepelene 100,000 2014-09-17 2014-09-17 190/21430012014 Udhetim i brendshem BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) "A & M" Tepelene 155,800 2014-09-17 2014-09-17 194/21430012014 Karburant dhe vaj BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 934,900 2014-09-16 2014-09-16 195/21430012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 661,287 2014-09-03 2014-09-04 184/21430012014 Shtese page per funksionin PAGA BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,734,400 2014-09-03 2014-09-04 193/21430012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 53,890 2014-09-03 2014-09-04 186/21430012014 Paga baze PAGA BASHKI MEMALIAJ(SPORTI)
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 50,714 2014-09-02 2014-09-04 187/21430012014 Shtese page per vjetersi ne pune paga gj civ bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 31,946 2014-09-03 2014-09-04 185/21430012014 Paga baze PAGA BASHKI MEMALIAJ(KULTURA)
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 112,050 2014-09-03 2014-09-04 192/21430012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative KESHILLTARE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) SHZA KALEMI Tepelene 430,764 2014-09-03 2014-09-04 191/21430012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit FT NR 19/10.12.2013 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 50,000 2014-09-03 2014-09-04 189/2143012014 Sherbime telefonike VENDIM GJYQI NR 237/04.12.2009 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) CEZ SHPERNDARJE Tepelene 132,946 2014-09-03 2014-09-04 188//2143012014 Elektricitet 2143001 ENERGJI BASHKI MEMALIAJ QERSDHOR 2014
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 938,700 2014-08-18 2014-08-18 182/21430012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) CITRUS Tepelene 92,400 2014-08-08 2014-08-11 174/21430012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres FT NR 121/26.06.2014 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 27,320 2014-08-11 2014-08-11 172/21430012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative bashki memaliaj (shpenzime te ndryshme)
  Bashkia Memaliaj (1134) ALDO SERANI Tepelene 10,000 2014-08-08 2014-08-11 173/21430012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri FT NR 12/31.01.2013 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) FESTIM SHEHU ( L08818501S) Tepelene 100,000 2014-08-08 2014-08-11 171/21430012014 Sherbime telefonike SHP/TRANSPORTI BASHKI MEMALIAJ