Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Memaliaj (1134) All All 90,034,788.00 205 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 50,714 2014-10-01 2014-10-02 205/21430012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA GJ CIVILE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 53,890 2014-10-01 2014-10-02 207/21430012014 Paga baze PAGA BASHKI MEMALIAJ SPORTI
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 31,946 2014-10-01 2014-10-02 206/21430012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) FESTIM SHEHU ( L08818501S) Tepelene 100,000 2014-09-17 2014-09-17 190/21430012014 Udhetim i brendshem BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) "A & M" Tepelene 155,800 2014-09-17 2014-09-17 194/21430012014 Karburant dhe vaj BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 934,900 2014-09-16 2014-09-16 195/21430012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 661,287 2014-09-03 2014-09-04 184/21430012014 Shtese page per funksionin PAGA BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,734,400 2014-09-03 2014-09-04 193/21430012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 53,890 2014-09-03 2014-09-04 186/21430012014 Paga baze PAGA BASHKI MEMALIAJ(SPORTI)
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 50,714 2014-09-02 2014-09-04 187/21430012014 Shtese page per vjetersi ne pune paga gj civ bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 31,946 2014-09-03 2014-09-04 185/21430012014 Paga baze PAGA BASHKI MEMALIAJ(KULTURA)
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 112,050 2014-09-03 2014-09-04 192/21430012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative KESHILLTARE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) SHZA KALEMI Tepelene 430,764 2014-09-03 2014-09-04 191/21430012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit FT NR 19/10.12.2013 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 50,000 2014-09-03 2014-09-04 189/2143012014 Sherbime telefonike VENDIM GJYQI NR 237/04.12.2009 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) CEZ SHPERNDARJE Tepelene 132,946 2014-09-03 2014-09-04 188//2143012014 Elektricitet 2143001 ENERGJI BASHKI MEMALIAJ QERSDHOR 2014
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 938,700 2014-08-18 2014-08-18 182/21430012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) CITRUS Tepelene 92,400 2014-08-08 2014-08-11 174/21430012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres FT NR 121/26.06.2014 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 27,320 2014-08-11 2014-08-11 172/21430012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative bashki memaliaj (shpenzime te ndryshme)
  Bashkia Memaliaj (1134) ALDO SERANI Tepelene 10,000 2014-08-08 2014-08-11 173/21430012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri FT NR 12/31.01.2013 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) FESTIM SHEHU ( L08818501S) Tepelene 100,000 2014-08-08 2014-08-11 171/21430012014 Sherbime telefonike SHP/TRANSPORTI BASHKI MEMALIAJ