Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) All All 51,063,165.00 289 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) S I G M A Tirane 16,800 2014-11-27 2014-12-01 26810940162014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1094016 Pagese siguracion auto TR0975R TPL up.1560 dt.28.10.2014 ft. of.1560/1 dt28.10.14 njof. elek.28.10.2014 TPL seria 1338017
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 92,600 2014-11-27 2014-12-01 26810940162014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1094016 Pagese printime up1444/02dt09.10.2014 ft.of.1444/04 dt09.10.2014 njof. fit13.10.2014 njof. fi1444/07dt23.10.14 fat05dt24.10.2014 up1237/03 dt04.09.14 njof.16.09.14 kont1237dt18.09.14 fat06dt27.10.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) KOKOMANI VINEYARD Tirane 40,500 2014-11-27 2014-12-01 26510940162014 Shpenzime per pritje e percjellje 1094016 Pagese pritje zyrtare, urdher 55 dt.13.10.2014 programi 21.10.2014 akt mareveshje 1461/02 dt.20.10.2014 fat.12426154 dt.06.11.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) CITRUS Tirane 23,640 2014-11-27 2014-12-01 27010940162014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1094016 Pagese bl.pjese printer up.1561/04dt11.11.2014 ft.of.1561/05 dt.11.11.2014 njof.fit12.11.2014 fat.17499090 dt.12.11.2014 fh39 dt12.11.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) PLANET TRAVEL & TOURS Tirane 44,380 2014-11-27 2014-12-01 27410940162014 Udhetim jashte shtetit 1094016 Pagese bileta ,up.1589 dt.03.11.2014 up.1589/03 dt04.11.2014 ft. of.1589/04 dt04.11.2014 njof. fit.05.11.2014 fat28 dt06.11.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,373 2014-11-26 2014-11-27 26010940162014 Sherbime telefonike AKPT telefon muaji tetor 2014 nr klientit 310001931449
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 27,000 2014-11-26 2014-11-27 26210940162014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh AKPT pagese qeramarrje , urdher 1584 dt.03.11.2014 kont.1392 dt07.11.2014 fat.05946524 dt.07.11.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 41,932 2014-11-26 2014-11-27 26610940162014 Elektricitet 1094016 AKPT energji elektrike tetor 2014 kont C210210
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) PROSOUND Tirane 156,000 2014-11-26 2014-11-27 2631094016 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri 1094016 pagese sherbim logjistike urdher 55 dt.13.10.2014 urdher 56 dt.13.10.2014 akt marveshje 1462/01 dt.20.10.2014 fat17483019 dt.2710.2014 seria 17483019
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,850 2014-11-26 2014-11-27 27210940162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1094016 tatim ne burim sipas urdher shpenz.271 dt.25.11.2014 bordero
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,120 2014-11-26 2014-11-27 26110940162014 Sherbime telefonike AKPT uje qershor 2014 nr kont 359436 nr fat 1410
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) GECI Tirane 55,200 2014-11-26 2014-11-27 26410940162014 Shpenzime per pritje e percjellje 1094016 pagese qera , pritje urdher 55 dt.13.10.2014 programi 22.10.2014 akt mareveshje 1461dt.20.10.14fat.17810000 dt.22.10.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 706,570 2014-11-05 2014-11-05 25510940162014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna AKPT likujdim vendim gjyqesor urdher 42 13.08.2014 shkr MF 4184/1 20.10.2014 vendim i Gjykates 7455 13.07.2012 vend GJA 1712 12.09.2013 liste pagese 03.11.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,500 2014-11-04 2014-11-05 25710940162014 Udhetim i brendshem AKPT djeta brenda vendit autorizim 469/5 10.09.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 77,086 2014-11-05 2014-11-05 25610940162014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna AKPT tatim ne burim likujdim vendim gjyqesor
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 26,195 2014-11-03 2014-11-03 25310940162014 Paga baze AKPT paga tetor 2014 nr pun 44 /34
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA CREDINS Tirane 82,503 2014-11-03 2014-11-03 25210940162014 Paga baze AKPT paga tetor 2014 nr pun 44 /34
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,683,358 2014-11-03 2014-11-03 25410940162014 Paga baze AKPT paga tetor 2014 nr pun 44 /34
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ELDA DEDJA(L21401024J) Tirane 145,000 2014-10-27 2014-10-28 24910940162014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale AKPT blerje tonera up 943/2 05.09.14 ftese per of 943/3 05.09.2014 njoft 08.09.2014 fat 7285712 17.09.2014 fh 35 17.09.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) SINTEZA CO Tirane 1,243,824 2014-10-27 2014-10-28 25110940162014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri AKPT paisje elktronike auto per lidhje kont 2/13 29.07.2014 kont 1239 17.09.2014 urdher 1239/2 18.09.2014 fat 13681369 18.09.2014 fh 36 18.09.2014