Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) All All 24,026,610.00 71 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,928,996 2014-03-03 2014-03-04 1410250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P paga shkurt 2014 nr pun 41-38
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,839 2014-03-03 2014-03-04 1510250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P paga shkurt 2014 nr pun 41-1
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) INTER-ALB OIL Tirane 142,164 2014-02-24 2014-02-25 1110250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P KARBURANT U R PR NR 145 DT 13.1.2014 PV 14.2.2014 NJOF 17.1.2014 KONTR NR 161 DT 18.2.2014 FAT 29 DT 20.1.2014 SER 13280291 FH NR 01 DT 20.2.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,872 2014-02-13 2014-02-14 1010250862014 Unspecified 102586 D RJONLE I. SH. P DIFER PAGE M JANAR 214
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,901,912 2014-02-03 2014-02-03 910250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P paga janar 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 24,865 2014-01-24 2014-01-24 810250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P SH CELULAR M DHJETOR KLIENTI C1001437 REF 01342
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,154 2014-01-20 2014-01-20 51025086214 Unspecified 102586 D RJONLE I. SH. P PAGA PUNONJES TE LARGUAR PER V 2013 SHK 1499 dt 2.12.2013
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,445 2014-01-15 2014-01-15 410250862014 Unspecified 102586 D RJONLE I. SH. P PAGA PUNONJES TE LARGUAR PER V 2013 SHK 1739 DT 8.11.2013
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 42,985 2014-01-13 2014-01-14 310250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P cel m nentor , tetor 2013 klienti c 1001437 ref. 01342
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,889 2014-01-13 2014-01-13 210250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P PAGA M DHJETOR 2013 PL FAKT. 44
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,787,638 2014-01-13 2014-01-13 1010250862014 Unspecified 102586 D RJONLE I. SH. P PGA M DHJETOR 2013 PL FAKT. 44