Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) All All 24,026,610.00 71 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,928,996 2014-03-03 2014-03-04 1410250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P paga shkurt 2014 nr pun 41-38
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,839 2014-03-03 2014-03-04 1510250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P paga shkurt 2014 nr pun 41-1
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) INTER-ALB OIL Tirane 142,164 2014-02-24 2014-02-25 1110250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P KARBURANT U R PR NR 145 DT 13.1.2014 PV 14.2.2014 NJOF 17.1.2014 KONTR NR 161 DT 18.2.2014 FAT 29 DT 20.1.2014 SER 13280291 FH NR 01 DT 20.2.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,872 2014-02-13 2014-02-14 1010250862014 Unspecified 102586 D RJONLE I. SH. P DIFER PAGE M JANAR 214
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,901,912 2014-02-03 2014-02-03 910250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P paga janar 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 24,865 2014-01-24 2014-01-24 810250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P SH CELULAR M DHJETOR KLIENTI C1001437 REF 01342
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,154 2014-01-20 2014-01-20 51025086214 Unspecified 102586 D RJONLE I. SH. P PAGA PUNONJES TE LARGUAR PER V 2013 SHK 1499 dt 2.12.2013
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,445 2014-01-15 2014-01-15 410250862014 Unspecified 102586 D RJONLE I. SH. P PAGA PUNONJES TE LARGUAR PER V 2013 SHK 1739 DT 8.11.2013
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 42,985 2014-01-13 2014-01-14 310250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P cel m nentor , tetor 2013 klienti c 1001437 ref. 01342
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,889 2014-01-13 2014-01-13 210250862014 Unspecified 102586 D RAJONALE I. SH. P PAGA M DHJETOR 2013 PL FAKT. 44
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,787,638 2014-01-13 2014-01-13 1010250862014 Unspecified 102586 D RJONLE I. SH. P PGA M DHJETOR 2013 PL FAKT. 44