Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) All All 42,529,689.00 197 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) REGLI SH.P.K Tirane 58,656 2014-09-24 2014-09-24 16110250592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI . ushqime kv 28.4.2014 f 31.7.2014 fh 31.7.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) REGLI SH.P.K Tirane 52,416 2014-09-24 2014-09-24 16010250592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI . ushqime kv 28.4.2014 f 31.7.2014 fh 31.7.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 62,092 2014-09-23 2014-09-24 16810250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN ENERGJI fat 29.8.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,319 2014-09-23 2014-09-24 16510250592014 Sherbime telefonike 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI tel. m gusht 2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,050 2014-09-23 2014-09-24 16310250592014 Sherbimet bankare 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI leket e femijeve shtator 2014 vkm 114 dt 31.1.2007
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 76,624 2014-09-23 2014-09-24 16610250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN ENERGJI fat 11.9.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 14,520 2014-09-23 2014-09-24 16710250592014 Uje 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI UJE m gusht 14
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 95,936 2014-09-11 2014-09-11 15710250592014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI roje kv 30.4.2014 fat 31.8.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 43,500 2014-09-11 2014-09-11 15610250592014 Uje 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI UJE m gusht 2014 14
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,847 2014-09-03 2014-09-03 15410250592014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI paga me koh te pjesshme gusht 2014 plan 2;2
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,346,090 2014-09-03 2014-09-03 15510250592014 Shtese page per funksionin 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI paga gusht 2014 plan 36;36
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 48,786 2014-08-28 2014-08-29 15310250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN ENERGJI nr C1008794 f 12.8 14
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 95,936 2014-08-26 2014-08-27 15210250592014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI roje kontr 30.4.2014 f 31.7.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 13,780 2014-08-26 2014-08-27 14810250592014 Uje 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI UJE m korrik 14
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 168 2014-08-26 2014-08-27 14710250592014 Posta dhe sherbimi korrier 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI shp poste korrik 14
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 43,500 2014-08-26 2014-08-27 14610250592014 Uje 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI UJE m korrik 14
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) REGLI SH.P.K Tirane 120,942 2014-08-26 2014-08-27 15010250592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI ushqimet kontr 28.4.2014 f 30.6.2014 fh 30.6.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) REGLI SH.P.K Tirane 79,344 2014-08-26 2014-08-27 14910250592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI ushqimet kontr 28.4.2014 f 30.6.2014 fh 30.6.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) REGLI SH.P.K Tirane 91,857 2014-08-26 2014-08-27 15110250592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI ushqimet kontr 28.4.2014 f 30.6.2014 fh 30.6.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,338 2014-08-26 2014-08-26 14410250592014 Sherbime telefonike 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI tel. m korrik 2014