Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) All All 44,092,346.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 62,887 2014-04-02 2014-04-02 2510250572014 Shtese page per vjetersi ne pune ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 275,291 2014-04-02 2014-04-02 2610250572014 Shtese page per funksionin ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,830 2014-04-02 2014-04-02 2710250572014 Udhetim i brendshem ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER DIETA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 6,433 2014-03-17 2014-03-18 PT2310250572014 Sherbime telefonike ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT. 13204802 DT. 17.02.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 11,880 2014-03-17 2014-03-18 2410250572014 Posta dhe sherbimi korrier ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT. 11521243 DT. 31.01.2014 DHE 11519338 DT. 28.02.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 9,542 2014-03-17 2014-03-18 2210250572014 Elektricitet 1025057 ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT. MUAJI JANAR 2014 KONTRATA A30131
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 62,175 2014-03-04 2014-03-06 1610250572014 Unspecified ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 62,175 2014-02-05 2014-02-05 810250572014 Unspecified ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 280,473 2014-02-05 2014-02-05 910250572014 Unspecified ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 9,954 2014-01-21 2014-01-22 10710250572013 Unspecified ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT. 11521118 dt 31.12.2013
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 12,549 2014-01-21 2014-01-22 10910250572013 Unspecified 1025057 Zyra rajonale ndihmes ekonomike ft 605718964 dhjetor a-30131
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 7,934 2014-01-21 2014-01-22 10810250572013 Unspecified ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT 113112732 dt 07.01.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) HANS SMAJAJ Shkoder 9,980 2014-01-21 2014-01-22 11010250572013 Unspecified ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT 5370539 dt 30.12.2013
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 61,321 2014-01-13 2014-01-13 110250572014 Unspecified zYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 277,892 2014-01-13 2014-01-13 210250572014 Unspecified zYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA