Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA All 2,704,442,641.00 2,866 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Tregut Lire (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 50,000 2014-12-29 2014-12-30 4811010492014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Drejt e Pergj e Tarif vend Vend gjyq Rozeta Dibra vend nr 2684 dt 20.03.2012
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-12-29 2014-12-30 53410940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5749 16.12.2014
  Mini Bashkia 9 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,575,000 2014-12-29 2014-12-30 18221011432014 Pagese paaftesie Min Bashkia 9 Paaftesia dhjetor shperblim 2014 vkm nr 861 dt.17.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Vlore 3,843,000 2014-12-29 2014-12-30 78221460012014 Pagese paaftesie SHPERBLIME INVALIDET -NDIHMA EKONOMIKE INVALIDE BASHKIA 2146001
  Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 1,623,220 2014-12-29 2014-12-29 91921090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan shperblim ndihme ekonomike
  Komuna Pogon (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 33,000 2014-12-26 2014-12-29 191224540012014 Udhetim i brendshem KOMUNA POGON 2454001, DIETA , LISTE PAGESE
  Spitali Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 49,500 2014-12-26 2014-12-29 58310130182014 Udhetim i brendshem 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER DIETA DHJETOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 969,000 2014-12-26 2014-12-29 55921150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , PAGESE E SHPERBLIMIT TE FUNDVITITINVALIDET DHJETOR 2014, LISTE PAGESE
  Komuna Synej (3513) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Kavaje 423,600 2014-12-26 2014-12-29 25024740012014 Pagese paaftesie KOMUNA SYNEJ SHPERBLIM FUNVITI PER PAAFTESI
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,266,000 2014-12-29 2014-12-29 80421220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 172,800 2014-12-26 2014-12-29 14221220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA EKIPI I TE RINJVE DHE PARA TE RINJVE
  Spitali Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 179,340 2014-12-26 2014-12-29 80410130192014 Udhetim i brendshem SPITALI KORCE (1013019) DIETA DHJETOR
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 11,459 2014-12-29 2014-12-29 80621220012014 Sherbimet bankare BASHKIA KORCE 2122001 KOMISION BANKAR PAGESE PRICIPIALI TE TRANSHIT TE PARE PROJKT NDERTIMI I BANESAVE ME QELLIM SOCIAL TE FINANCUAR NGA CEB
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 17,940 2014-12-26 2014-12-29 14321220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA
  Zyra e Punes Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 29,304 2014-12-26 2014-12-29 62610250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1025033 ZYRA PUNES SHKODER NXITJE PUNESIMI PAGE PER 3 PERSONA SUBJEKTI G&G SERRAMENTI 20069
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 45,000 2014-12-27 2014-12-29 48610120242014 Te tjera transferime korrente 1012024, TOB honorare kont.26.11.14 Dhjetor 2014
  Mini Bashkia 11 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,078,000 2014-12-29 2014-12-29 23121011382014 Pagese paaftesie Min Bashkia 11 shperb. ndihma ekonomike +paaftesia lista e shperb. email dt.24.12.2014 prot.4078 dt.29.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 216,425 2014-12-26 2014-12-29 117310100772014 Te tjera shperblime per personelin 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik shperblime nga kap 6 per doganat listpag dt 24.12.2014, urdher tit dt 21.11.2014
  Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,850 2014-12-29 2014-12-29 74910250012014 Shpenzime per honorare Min Punes Pagesa komisionesh shkr vkm 221 dt.16.05.2012 nr.325/10 dt.15.12.2014 listepagesa
  Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,200 2014-12-29 2014-12-29 74510250012014 Shpenzime per honorare 1025001 Min Punes Blerje pagesa komisjonere KKP urdh.287 dt.18.12.13 programi KKp listepagesa dhjetor 2014