Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 49,172 2014-12-19 2014-12-23 20910161072014 Shtese page per pune jashte orarit 1016107 KUFIRI PAGAT SUPLEMENTAR 2014
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) BANKA KOMBETARE E GREQISE Vlore 211,148 2014-12-19 2014-12-23 21110161072014 Shtese page per pune jashte orarit 1016107 KUFIRI PAGA SUPLEMENTARE 2014
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 478,611 2014-12-19 2014-12-22 14610140992014 Shtese page per pune jashte orarit INSTITUTI I TE MITURVE ORE GATISHMERIE
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) BANKA CREDINS Kavaje 41,753 2014-12-19 2014-12-22 14710140992014 Shtese page per pune jashte orarit INSTITUTI I TE MITURVE ORE GATISHMERIE
  Burgu Rrogozhine (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 117,316 2014-12-19 2014-12-22 12910140022014 Shtese page per pune jashte orarit BURGU RROGOZHINE PAGE GADISHMERIE URDHER NR 5608 DT 15.12.2014
  Burgu Rrogozhine (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 194,899 2014-12-19 2014-12-22 13010140022014 Shtese page per pune jashte orarit BURGU RROGOZHINE PAGE GADISHMERIE URDHER NR 5608 DT 15.12.2014
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 8,819 2014-12-19 2014-12-22 14810140992014 Shtese page per pune jashte orarit INSTITUTI I TE MITURVE ORE GATISHMERIE
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Sarande 170,280 2014-12-19 2014-12-22 27810111332014 Shtese page per pune jashte orarit ORE SUPLEMENTARE NGA ZYRA ARSIMORE
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) BANKA KOMBETARE E GREQISE Sarande 258,570 2014-12-19 2014-12-22 28110111332014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA NGA ZYRA ARSIMORE
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 1,366,740 2014-12-19 2014-12-22 28010111332014 Shtese page per pune jashte orarit ORE SUPLEMENTARE NGA ZYRA ARSIMORE
  Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 19,575 2014-12-19 2014-12-19 45410160262014 Shtese page per pune jashte orarit Drejtoria Policise tatime tjera
  Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 130,309 2014-12-19 2014-12-19 45510160262014 Shtese page per pune jashte orarit Drejtoria Policise tatim ore suplementar J62904322W47T03B
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 25,457 2014-12-18 2014-12-19 15210290452014 Shtese page per pune jashte orarit 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER SHTESE PAGE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 21,043 2014-12-18 2014-12-19 15110290452014 Shtese page per pune jashte orarit 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER SHTESE PAGE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 122,818 2014-12-18 2014-12-19 40510160312014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG ORE SUPL TE VITIT.2013
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) ALPHA BANK -- ALBANIA Lezhe 32,208 2014-12-18 2014-12-19 40710160212014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG ORE SUPL TE VITIT.2013
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 211,855 2014-12-18 2014-12-19 35810160092014 Shtese page per pune jashte orarit 1016009, RENEA,pagese ore nate janar -shtator 2014, liste pagese urdher titullari 909 dt 17.12.14, u min brendshem 319 dt 4.8.2014
  Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 247,205 2014-12-18 2014-12-18 44910160262014 Shtese page per pune jashte orarit Drejtoria Policise turne
  Reparti i NSH Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 155,282 2014-12-17 2014-12-18 26810160192014 Shtese page per pune jashte orarit K.Policise N.SHFier 1016019 tatim per oret jashte orarit
  Drejtoria Vendore e Policise Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,569,670 2014-12-17 2014-12-18 46310160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare shtator 2013-shtator 2014, u ministri 319 dt 4.8.14, vkm 463 dt 16.6.2011, shkresa drejt pergj 2727/3,4,5 dt 19.11.2014, liste pagese