Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Kultura Dhe Sporti (0217) All All 2,821,750.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Kultura Dhe Sporti (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 11,735 2014-06-23 2014-06-27 5921240102014 Sherbime telefonike shpenz. tel. maj 2014 nr fat 717891371 dt 31.05.2014 kodi 2104010 qendra kulturore kv
  Kultura Dhe Sporti (0217) ALPHA BANK -- ALBANIA Kuçove 10,680 2014-06-16 2014-06-17 5321240102014 Udhetim i brendshem shpenzime per dieta qendra kulturore kod.2124010
  Kultura Dhe Sporti (0217) ARTAN TOLI Kuçove 30,600 2014-06-06 2014-06-09 5121240102014 Shpenz. per rritjen e AQT - krijim fondi biblioteke shpenzime per blerje librash qendra kulturore kod.2124010 fat.5043992,5043993
  Kultura Dhe Sporti (0217) UJESJELLESI SH.A. Kuçove 902 2014-06-09 2014-06-09 5221240102014 Uje pagese uji maj 2014 qendra kulturore kod.2124010 kontrata12360433
  Kultura Dhe Sporti (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 18,000 2014-06-02 2014-06-03 5021240102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative pagese aktiviteti kulturor qendra kulturore kod.2124010
  Kultura Dhe Sporti (0217) ALPHA BANK -- ALBANIA Kuçove 107,784 2014-06-02 2014-06-02 4821240102014 Shtese page per vjetersi ne pune pagese paga qendra kulturore kod.2124010
  Kultura Dhe Sporti (0217) DEGA TATIMEVE KUCOVE Kuçove 2,000 2014-06-02 2014-06-02 4921240102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative tatim pagese aktivitetit kulturor qendra kulturore kod.2124010
  Kultura Dhe Sporti (0217) AQIF MARRA Kuçove 32,350 2014-05-16 2014-05-19 4321240102014 Blerje dokumentacioni shpenzime materiale tjera qendra kulturore kodi 2124010 fat.7008168
  Kultura Dhe Sporti (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 11,674 2014-05-13 2014-05-13 4221240102014 Sherbime telefonike pagese telefoni qendra kulturore kod.2124010 fat.717669033
  Kultura Dhe Sporti (0217) UJESJELLESI SH.A. Kuçove 1,068 2014-05-12 2014-05-13 4121240102014 Uje pagese uji prill 2014 qendra kulturoe kod.2124010 kontrata12360433
  Kultura Dhe Sporti (0217) ALPHA BANK -- ALBANIA Kuçove 101,065 2014-05-02 2014-05-02 4021240102014 Paga baze pagese paga qendra kulturore kod.2124010
  Kultura Dhe Sporti (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 22,500 2014-04-25 2014-04-28 3821240102014 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes pagese per aktivitet kulturor qendra kulturor kod.2124010
  Kultura Dhe Sporti (0217) AQIF MARRA Kuçove 3,450 2014-04-25 2014-04-28 3721240102014 Blerje dokumentacioni blerje kancelari qendra kulturore kod.2124010 fat.7008227
  Kultura Dhe Sporti (0217) DEGA TATIMEVE KUCOVE Kuçove 2,500 2014-04-25 2014-04-28 3921240102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative tatim aktiviteti kulturor qendra kulturor kod.2124010
  Kultura Dhe Sporti (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 14,675 2014-04-21 2014-04-22 3621240102014 Sherbime telefonike pagese telefononi qendra kulturore kod.2124010 fat.717467517 nr.klient 310001830656
  Kultura Dhe Sporti (0217) UJESJELLESI SH.A. Kuçove 1,234 2014-04-09 2014-04-10 2921240102014 Uje pagese uji mars 2014 qendra kulturoe kod.2124010 kontrata12360433
  Kultura Dhe Sporti (0217) ILIR SANXHAKU Kuçove 4,800 2014-04-04 2014-04-07 3021240102014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore shpenzime mirembajtje qendra kulturore kod.2124010 fat.12609027
  Kultura Dhe Sporti (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 9,000 2014-04-03 2014-04-04 2921240102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative pagese per aktivitet kulturor qendra kulturore kod.2124010
  Kultura Dhe Sporti (0217) DEGA TATIMEVE KUCOVE Kuçove 1,000 2014-04-03 2014-04-04 3021240102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative pagese tatimi per aktivitet kulturor qendra kulturore kod.2124010
  Kultura Dhe Sporti (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 112,371 2014-04-02 2014-04-03 2821240102014 Paga baze pagese per paga qendra kulturore kod.2124010