Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) All All 4,005,001.00 46 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 8,918 2014-02-17 2014-02-17 1810250902014 Unspecified ISPEKTORIATI I PUNES NR KLIENTI 752098 UJI NENTOR 2013
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 6,996 2014-02-12 2014-02-12 1110250902014 Unspecified 1025090 INSPEKTORIATI I PUNES NR KLIENTI KR0A060044121785 ENERGJI JANAR
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 303,968 2014-02-03 2014-02-03 1010250902014 Unspecified INSPEKTORIATI I PUNES PAGAT JANAR KOD INSTITUCIONI 1025090
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 6,000 2014-01-22 2014-01-23 910250902014 Unspecified ISPEKTORIATI SHTETEROR I PUNES NR KLIENTI 752098 LIK PJESOR UJI DHJETOR
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 18,979 2014-01-21 2014-01-22 810250902014 Unspecified 1025090 INSPEKTORIATI I PUNES KORCE NR KLIENTI KR0A060044121785 ENERGJI SHTATOR DHJETOR
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 328,868 2014-01-06 2014-01-14 110250902014 Unspecified INSPEKTORIATI I PUNES KORCE PAGAT DHJETOR KOD INSTITUCIONI 1025090