Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) All All 4,005,001.00 46 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 8,918 2014-02-17 2014-02-17 1810250902014 Unspecified ISPEKTORIATI I PUNES NR KLIENTI 752098 UJI NENTOR 2013
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 6,996 2014-02-12 2014-02-12 1110250902014 Unspecified 1025090 INSPEKTORIATI I PUNES NR KLIENTI KR0A060044121785 ENERGJI JANAR
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 303,968 2014-02-03 2014-02-03 1010250902014 Unspecified INSPEKTORIATI I PUNES PAGAT JANAR KOD INSTITUCIONI 1025090
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 6,000 2014-01-22 2014-01-23 910250902014 Unspecified ISPEKTORIATI SHTETEROR I PUNES NR KLIENTI 752098 LIK PJESOR UJI DHJETOR
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 18,979 2014-01-21 2014-01-22 810250902014 Unspecified 1025090 INSPEKTORIATI I PUNES KORCE NR KLIENTI KR0A060044121785 ENERGJI SHTATOR DHJETOR
  Inspektoriati Shteteror i Punes Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 328,868 2014-01-06 2014-01-14 110250902014 Unspecified INSPEKTORIATI I PUNES KORCE PAGAT DHJETOR KOD INSTITUCIONI 1025090