Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 119,664,403.00 77 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 49,137 2020-05-21 2020-05-26 18010060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.supeviz punimesh rik uj L 28Nentori Elbasan kontr 3208 dt 13.11.2017 ft 435 dt 13.3.2018 ser 68985439 urdh 1190 dt 18.5.2020
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 4,000,000 2020-02-19 2020-02-24 49321010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane likuidim 60% studim proj obj ndertim i unazes 4 rrg Ndre.Mjeda-D.Hoxha kont 25809/61 03.08.18 akt marr 32317/2 31.08.18 PV 28.01.19 fat.68985453 02.10.2019
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 924,192 2020-01-17 2020-01-21 60210060472019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Aut. Komb. Ujsj. Kan drejtim punim.supervizor.rikon ujsj.lagje 28 Nentori Elbasan kont vazhd.nr3208 dt 13.11.2017 fat nr 363 dt 7.12.2018 ser 61745871
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 7,796,860 2020-01-16 2020-01-17 326105600120191 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion, kontr ne vazhd GOA 2018/sh -6 dt 20.03.2018, seri 68985463 dt 06.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 201,799 2020-01-16 2020-01-17 323105600120191 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft superv kontr ne vazhd GOA 2019/sh-7 dt 05.03.2019, seri 68995467 dt 11.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 258,000 2020-01-16 2020-01-17 32910560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion, kontr GOA 2019/sh-57 dt 27.11.2019, seri 68995462 dt 05.12.2019
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) A & E ENGINEERING SH.P.K Lezhe 160,530 2020-01-13 2020-01-14 34710050742019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005074 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 456 DT 02.12.2019,URDHER PROK NR 405 DT 27.06.2019,KONTRATE NR 310/1 DT 06.08.2019,AUTORIZIM PER LIDHJE KONTRATE DT 01.08.2019,KOLAUDIM PUNIMESH ARGJINATURA E LUMIT DRIN
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,297,440 2019-12-11 2019-12-24 438321010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim proj Shtimi Siperfaqeve te VArezave publike Tufine UP 9531 26.02.19 PV kualif 26.03.19 PV vl 10.05.19 kont 23156/38 26.06.19 PV 19.09.19 fat.68985449 19.09.19 shk 33238/1 02.10.19
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 3,472,800 2019-11-25 2019-12-05 419621010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim proj ndertim unazes 4 Ndre Mjeda-Dritan Hoxha kont 25809/6 03.08.18 akt marr 32317/2 31.08.18 PV 28.01.2019 fat.68985453 02.10.2019 shk 36916/1 10.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 97,500 2019-11-26 2019-12-02 24410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft kol seri 68985459 dt 15.11.2019, kontr GOA/sh/36 dt 18.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 120,000 2019-11-14 2019-11-18 23110560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft kol seri 68985454 dt 14.10.2019, kontr GOA 2018/sh-33 dt 25.09.2019, kolaudim dt 08.10.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,960,640 2019-11-08 2019-11-11 403721010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Lik 60% studim proj rehab i rrg blloku Fabrika Qelqit Konf.Pezes B.Alla J.Panajoti kont 14328/122 11.06.18 PV 08.11.18 fat.61745858 16.11.18 shk 35606/1 04.10.19
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 34,800 2019-11-07 2019-11-11 400821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 bashkia Tirane kolaudim sistemim lagja qepe kont 15501/3 dt 15.12.2015 kold 08.01.2016 fat 173 dt 01.07.2016
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,960,640 2019-11-08 2019-11-11 403921010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Lik 40% studim proj rehab i rrg blloku Fabrika Qelqit Konf.Pezes B.Alla J.Panajoti kont 14328/122 11.06.18 PV 08.11.18 fat.61745858 16.11.18 shk 35606/1 04.10.19
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,382,400 2019-10-21 2019-10-24 369921010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektimndertim i rrugeve Migjeni Kont 2488 dt 20.01.17 pv 19.04.2017 Fat 4254348 dt 12.09.2017
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 551,520 2019-10-19 2019-10-23 369521010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Rikosntruksion i shkolles 9 vjecare deshmoret e Lirise kont 18235/46 dt 31.05.2017 fat 42545353 dt 13.10.2017 pv 29.08.2017 shkresa 35607/1 dt 02.10.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,324,800 2019-10-19 2019-10-23 370021010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Rehabilitim i rruges Yzberisht kashar Kont 18235/62 dt 20.06.2017 fat 42545361 dt 20.11.2017 pv 20.11.2017 Shkresa 35603/1 dt 02.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,089,308 2019-10-08 2019-10-09 19410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion, kontrat ne vazhd GOA/sh -6 dt 20.03.2018, seri 68985438 dt 11.07.2019, super 3
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 23,271 2019-09-25 2019-09-27 335021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane pagese kolaudim obj shtese kont rikost i rrg fashti cekrez shk.15894/1 16.05.2019 fat.68985407 11.04.2019 kont 1243/3 14.06.2017 PV kol 21.06.2017
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,304,579 2019-09-04 2019-09-06 30710060472019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Aut. Komb. Ujsj. Kan. superv pun.Rehab.ujsj Permet kont vazh nr 2273 dt 04.08.2017 fat nr 436 dt 13.8.2019 ser 68985440 urdher nr 2430 dt 22.08.2019