Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALB - KONSTRUKSION All 86,829,499.00 28 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Velipoje (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 2,850,000 2014-05-08 2014-06-05 4827660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA VELIPOJE FAT 03647783 dt 13.03.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 4,804,672 2014-05-14 2014-05-14 8210060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 03647777 DT 30.01.2014,03647778 DFT 28.02.2014,03647782 DT 31.03.2014,03647787 DT 30.04.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 2,078,370 2014-05-07 2014-05-08 7310060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 03647776 DT 30.01.2014,03647779 DT 28.02.2014,03647781 DT 31.03.2014
  Komuna Velipoje (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 2,575,206 2014-05-07 2014-05-07 5127660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KOMUNA VELIPOJE FAT 03664778 dt 02.03.2014
  Komuna Velipoje (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 8,302,022 2014-04-04 2014-04-04 2427660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA VELIPOJE FAT. 03647758DT. 31.08.2013
  Bashkia Shkoder (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 107,400 2014-03-24 2014-03-25 16121410012014 Sherbime te tjera 2141001 bashkia shkoder ft 03647775 dt 15.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 3,091,112 2014-03-12 2014-03-13 2210060772014 Unspecified DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 03647743 DT 31.05.2013,03847750 DT 30.06.2013,03847752 DT 31.07.2013,03847755 DT 31.08.2013
  Bashkia Shkoder (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 253,792 2014-03-04 2014-03-05 4321410012014 Unspecified 2141001 bashkia shkoder 5% garanci punimesh