Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Liceu Jordan Misja (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,420 2014-12-24 2014-12-26 10610110612014 Shtese page per pune jashte orarit 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" tat ore mbi norme urdh 22.12.2014 bord 22.12.2014 udhz44dt 16.10.2014
  Drejtoria e Perqasjes Juridike Nderkombetare (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,664 2014-12-26 2014-12-26 10610160882014 Shtese page per pune jashte orarit Drejt Perq Jurid. Nderk.paga pune jashte orarit urdher tit 46 dt 24.12.14, liste pagese
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 527,035 2014-12-24 2014-12-26 48710160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare , urdher min 319 dt 4.8.011, shkrese 7375 dhe 7875 dt 23.12.14, vkm 463 dt 16.6.2011 liste pagese
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,938 2014-12-24 2014-12-26 48610160202014 Shtese page per pune jashte orarit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese ore suplementare , urdher min 319 dt 4.8.011, shkrese 7375 dhe 7875 dt 23.12.14, vkm 463 dt 16.6.2011 liste pagese
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 1,213,516 2014-12-22 2014-12-24 27421040012014 Shtese page per pune jashte orarit pagat e muajit nentor 2014 siaps listes per bashkine
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 42,401 2014-12-23 2014-12-24 16210290452014 Shtese page per pune jashte orarit 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER ORE SHTESE VITI 2014 LISTE PAGESE
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 127,323 2014-12-23 2014-12-24 34110160382014 Shtese page per pune jashte orarit RENDI ORE SUPLEMENTARE JANAR-GUSHT 2014
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 347,953 2014-12-23 2014-12-24 33910160382014 Shtese page per pune jashte orarit RENDI ORE SUPLEMENTARE JANAR-GUSHT 2014
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 5,842,561 2014-12-23 2014-12-24 34210160382014 Shtese page per pune jashte orarit RENDI ORE SUPLEMENTARE DHE ORE NATE JANAR-GUSHT 2014
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) BANKA CREDINS Kavaje 38,136 2014-12-23 2014-12-24 34010160382014 Shtese page per pune jashte orarit RENDI ORE SUPLEMENTARE JANAR-GUSHT 2014
  Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 307,089 2014-12-24 2014-12-24 21510161082014 Shtese page per pune jashte orarit ORE SUPLEMENTARE NGA KUFIRI
  Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 504,481 2014-12-23 2014-12-24 19410110532014 Shtese page per pune jashte orarit AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE o j orari sh 22.12.2014 sh 19.12.2014
  Agjensia e Akreditimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 234,724 2014-12-23 2014-12-24 19310110532014 Shtese page per pune jashte orarit AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE o j orari sh 22.12.2014 sh 19.12.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 66,780 2014-12-23 2014-12-24 10510110612014 Shtese page per pune jashte orarit 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" ore mbi norme urdh 22.12.2014 bord 22.12.2014 udhz44dt 16.10.2014
  Komisariati i Policise Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 1,129,549 2014-12-23 2014-12-23 29010161032014 Shtese page per pune jashte orarit 1016030 pagesa ore operacionale muaji nentor 2014 bordoroja
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 34,500 2014-12-22 2014-12-23 28310111332014 Shtese page per pune jashte orarit TATIM NGA ZYRA ARSIMORE
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 137,298 2014-12-22 2014-12-23 28710310012014 Shtese page per pune jashte orarit 600, ATSH-ja ORE SHTESE QERSH-NENTOR 2014, SHKRES MIN FIN 4539/1 D 10/4/14, URDHER 18/12/14
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA CREDINS Tirane 959,390 2014-12-22 2014-12-23 28610310012014 Shtese page per pune jashte orarit 600, ATSH-ja ORE SHTESE QERSH-NENTOR 2014, SHKRES MIN FIN 4539/1 D 10/4/14, URDHER 18/12/14
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 78,899 2014-12-19 2014-12-23 21910161072014 Shtese page per pune jashte orarit 1016107 KUFIRI ORE SUPLEMENTARE 2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 42,954 2014-12-19 2014-12-23 20910161072014 Shtese page per pune jashte orarit 1016107 KUFIRI ORE SUPLEMENTARE 2014