Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) All All 24,026,610.00 71 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 88,015 2014-10-10 2014-10-10 6810250862014 Paga baze 102586 D RAJONALE I. SH. P page sh 01.10.2014 lp 10.10.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,950 2014-10-02 2014-10-03 6710250862014 Posta dhe sherbimi korrier 102586 D RAJONALE I. SH. P sherbim postar shtator 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) ANI - PRINT Tirane 51,240 2014-10-02 2014-10-03 6510250862014 Libra dhe publikime profesionale 102586 D RAJONALE I. SH. P shtypshkrime up 11.9.2014 fo 11.9.2014 fat 23.9.2014 s 10023495 fh 23.9.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,985 2014-10-02 2014-10-03 6610250862014 Sherbime telefonike 102586 D RAJONALE I. SH. P tel gusht 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,820,260 2014-10-01 2014-10-02 6310250862014 Paga baze 102586 D RAJONALE I. SH. P m shtator 2014 NR 40;40
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 41,633 2014-10-01 2014-10-02 6410250862014 Paga baze 102586 D RAJONALE I. SH. P m shtator 2014 NR 1;1
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) INTERSIG Tirane 33,900 2014-09-12 2014-09-15 5810250862014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 102586 D RAJONALE I. SH. P sig mak up 3.9.2014 fo 3.9.2014 f 11.9.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 97,774 2014-09-12 2014-09-15 6010250862014 Karburant dhe vaj 102586 D RAJONALE I. SH. P kv 23.6.2014 f 24.6.2014 fh 24.6.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 618 2014-09-12 2014-09-15 5910250862014 Posta dhe sherbimi korrier 102586 D RAJONALE I. SH. P sherbim postar gusht 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,775,944 2014-09-01 2014-09-02 5610250862014 Shtese page per vjetersi ne pune 102586 D RAJONALE I. SH. P m gusht 2014 NR 40;40
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 41,633 2014-09-01 2014-09-02 5710250862014 Paga baze 102586 D RAJONALE I. SH. P m gusht 2014 NR 1;1
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,049 2014-08-28 2014-08-29 5510250862014 Sherbime telefonike 102586 D RAJONALE I. SH. P tel KORRIK 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 195,548 2014-08-27 2014-08-27 5410250862014 Karburant dhe vaj 102586 D RAJONALE I. SH. P Karburant aut 23.6.14 k 23.6.14 f 24.6.2014 fh 24.6.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,574 2014-08-20 2014-08-21 53110250862014 Posta dhe sherbimi korrier 102586 D RAJONALE I. SH. P sherbim postar korrik 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,768,555 2014-08-01 2014-08-04 4910250862014 Paga baze 102586 D RAJONALE I. SH. P m KORRIK 2014 NR 41;41
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 41,421 2014-08-01 2014-08-04 5010250862014 Paga baze 102586 D RAJONALE I. SH. P m KORRIK 2014 nr pun 41;41
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) AGRON BACI(K92304019Q) Tirane 56,500 2014-07-23 2014-07-23 4610250862014 Shpenzime te tjera transporti 102586 D RAJONALE I. SH. P sh up 29.4.2014 fo 28.4.2014 f 11.6.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,071 2014-07-21 2014-07-22 4810250862014 Sherbime telefonike 102586 D RAJONALE I. SH. P tel qershor 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 124 2014-07-21 2014-07-22 4710250862014 Sherbime telefonike 102586 D RAJONALE I. SH. P tel maj 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 97,774 2014-07-16 2014-07-17 4210250862014 Karburant dhe vaj 102586 D RAJONALE I. SH. P Karburant aut 23.6.14 k 23.6.14 f 24.6.2014 fh 24.6.2014