Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) All All 44,092,346.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 164,330 2014-11-14 2014-11-17 11610250572014 Udhetim i brendshem ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER DIETA 6 PERSONA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 57,360 2014-11-14 2014-11-17 11710250572014 Udhetim i brendshem ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER DIETA 1 PERSON
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 63,598 2014-11-04 2014-11-04 9810250572014 Paga baze ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 263,410 2014-11-04 2014-11-04 9910250572014 Paga baze ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 32,748 2014-10-23 2014-10-24 10110250572014 Posta dhe sherbimi korrier ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT. 16487224-DT 30.09.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 11,732 2014-10-23 2014-10-24 9910250572014 Sherbime telefonike ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT. 14664431-17568604 DT 10.10.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) JULJAN PODGORIÇANI Shkoder 9,500 2014-10-23 2014-10-24 10210250572014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT. 7104208 DT 05.10.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) ERMIRA MHILLI Shkoder 100,000 2014-10-22 2014-10-22 10010250572014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER vendim gjyqesor nr 5 dt 08.01.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 4,720 2014-10-14 2014-10-15 10010250572014 Elektricitet 1025057 ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT.616333635 dt 01.10.2014 a-30131
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 272,889 2014-10-02 2014-10-02 9410250572014 Shtese page per funksionin ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 62,175 2014-10-02 2014-10-02 9310250572014 Shtese page per vjetersi ne pune ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER paga
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 61,188 2014-09-26 2014-09-26 8910250572014 Kontribute per sigurime shoqerore ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER nvd K56705029v45h01F sig shoqeror
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 38,545 2014-09-26 2014-09-26 9010250572014 Shtese page per funksionin ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER nvd K56705029v45h01F sig shoqeror 9.5%
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 62,175 2014-09-25 2014-09-26 8710250572014 Shtese page per vjetersi ne pune zYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 6,774 2014-09-26 2014-09-26 9210250572014 Posta dhe sherbimi korrier ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER dt 31.08.2014 16487329
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 46,727 2014-09-25 2014-09-25 8810250572014 Paga baze ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 2,838 2014-09-25 2014-09-25 9110250572014 Elektricitet 1025057 ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT. KONTRATA A30131 ft 605065000 dt 29.08.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 226,162 2014-09-03 2014-09-03 7710250572014 Shtese page per funksionin ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER PAGA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 4,880 2014-08-25 2014-08-26 7510250572014 Posta dhe sherbimi korrier 1025057 ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FATURA 14664407 DT. 12.08.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 340 2014-08-25 2014-08-26 7410250572014 Elektricitet 1025057 ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FATURA MUAJI KORRIK 2014 KONTRATA A30131