Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ISKSH/FSDKSH (3535) All All 8,650,500,000.00 52 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 250,000,000 2014-07-11 2014-07-11 3110130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond KORRIK 2014,NR. DT. 30.06.2014
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 130,000,000 2014-07-11 2014-07-11 3210130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond KORRIK 2014,NR. DT. 30.06.2014
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 220,000,000 2014-07-11 2014-07-11 3310130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond KORRIK 2014,NR. DT. 30.06.2014
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 560,000,000 2014-06-16 2014-06-16 2910130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond qershor 2014,shkrese 2341 dt. 29.05.2014
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 70,000,000 2014-06-16 2014-06-16 2710130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond qershor 2014,shkrese 2341 dt. 29.05.2014
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 100,000,000 2014-06-16 2014-06-16 2610130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond qershor 2014,shkrese 2341 dt. 29.05.2014
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 170,000,000 2014-06-16 2014-06-16 2810130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond qershor 2014,shkrese 2341 dt. 29.05.2014
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 350,000,000 2014-05-09 2014-05-12 2510130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond maj 2014,shkrese 2184 d 2/5/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 100,000,000 2014-05-09 2014-05-12 2210130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond maj 2014,shkrese 2184 d 2/5/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 300,000,000 2014-05-09 2014-05-12 2410130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond maj 2014,shkrese 2184 d 2/5/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 50,000,000 2014-05-09 2014-05-12 2310130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond maj 2014,shkrese 2184 d 2/5/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 300,000,000 2014-04-03 2014-04-14 2010130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond PRILL 2014,shkrese 1647 D 1/4/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 200,000,000 2014-04-03 2014-04-10 1910130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond PRILL 2014,shkrese 1647 D 1/4/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 150,000,000 2014-04-03 2014-04-04 2110130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond PRILL 2014,shkrese 1647 D 1/4/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 250,000,000 2014-04-03 2014-04-03 1810130982014 Transferime speciale tek ISKSH 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond prill 2014,shkrese 1647 d 1/4/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 200,000,000 2014-03-04 2014-03-05 1710130982014 Unspecified 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond janar 2014,shkrese 1182 d 28/2/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 100,000,000 2014-03-04 2014-03-05 1410130982014 Unspecified 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond janar 2014,shkrese 1182 d 28/2/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 250,000,000 2014-03-04 2014-03-05 1510130982014 Unspecified 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond janar 2014,shkrese 1182 d 28/2/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 250,000,000 2014-03-04 2014-03-05 1310130982014 Unspecified 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond janar 2014,shkrese 1182 d 28/2/14
  ISKSH/FSDKSH INSTITUTI I SIGURIMEVE KUJD SHENDET Tirane 200,000,000 2014-03-04 2014-03-05 1610130982014 Unspecified 604,fondi i sigurimit te detyruar te kujdesit shendetesor,fond janar 2014,shkrese 1182 d 28/2/14