Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 58,060 2014-05-16 2014-05-19 8310111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja tat ore supl urdh 95 dt 15.5.14 bord 15.5.14
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 164,483 2014-05-15 2014-05-16 9110290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER LISTE PAGESE PER PAGE PER PUNE JASHTE ORARIT PV DT 13.5.2014 URDH TITULLARI NR 77 DT 14.05.2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 756,811 2014-05-07 2014-05-08 20310110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R 101100 paga neto lure prill 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,685,033 2014-05-07 2014-05-08 19310110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R 1011006 paga neto sllove prill 2014
  Prokuroria e rrethit Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 148,261 2014-05-07 2014-05-08 4410280162014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria Kurbin paguar pagat e muajit prill 2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 83,242 2014-05-08 2014-05-08 7110111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja ore supl urdh 84 dt 28.4.14 bord 7.5.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 212,880 2014-05-07 2014-05-08 6710111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja pages ore suplem urdh 67 dt 17.4.2014 76 dt 22.4.14 bord 6.5.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,770 2014-05-07 2014-05-08 6910111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja tat pages ore suplem urdh 66dt 17.4.2014 77 dt 22.4.14 bord 6.5.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) BANKA E TIRANES Tirane 38,350 2014-05-07 2014-05-08 6810111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja pages ore suplem urdh 66dt 17.4.2014 77 dt 22.4.14 bord 6.5.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,136,388 2014-05-08 2014-05-08 7010111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja ore supl urdh 84 dt 28.4.2014 bord 7.5.2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 3,435,198 2014-05-07 2014-05-07 19110110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R 1011006 paga neto prill 2014
  Gjykata e rrethit Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 1,059,546 2014-05-05 2014-05-06 5610290242014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA E RRETHIT KRUJE PAGAT 1-30 PRILL 2014 DOR LISTPAGESEN FLUTURA LLUBANI ME NR DOK 025641035
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 2,459,409 2014-05-05 2014-05-06 5110111232014 Shtese page per pune jashte orarit zyra arsimore per paga prill 2014
  Zyra Arsimore Kamez (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,005,250 2014-05-05 2014-05-06 8610111592014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE KAMEZ page prill 2014 lp 5.5.2014
  Drejtoria Arsimore Vlore (3737) PRO CREDIT BANK Vlore 5,373,774 2014-05-05 2014-05-06 123 1011038 2014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA PRILL DREJTORIA ARSIMORE 1011038
  Sp. Devoll (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 2,240,848 2014-05-02 2014-05-05 8210130672014 Shtese page per pune jashte orarit SPITALI BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI PRILL 2014
  Zyra Arsimore Devoll (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 7,648,594 2014-05-05 2014-05-05 8210111112014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI PRILL 2014
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 562,204 2014-05-05 2014-05-05 10721090142014 Shtese page per pune jashte orarit Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 13,357 2014-05-02 2014-05-05 14510111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE KOHES NORMALE PRILL 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 418,816 2014-05-02 2014-05-05 14110111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE KOHES NORMALE PRILL 2014