Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 3,597,151 2014-06-02 2014-06-02 9410280072014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria paga Lindita Shopi nr, BE2802371
  Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 881,643 2014-06-02 2014-06-02 9410280112014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA PAGA MAJE 2014
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lezhe 331,795 2014-06-02 2014-06-02 8810160702014 Shtese page per pune jashte orarit PREFEKTURA LEZHE PAG PAGA MAJ 2014
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 1,549,400 2014-06-02 2014-06-02 5210280172014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA LEZHE PAG PAGA MAJ 2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 1,564,859 2014-06-02 2014-06-02 6821410372014 Shtese page per pune jashte orarit QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGAT
  Gjykata e rrethit Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 176,612 2014-06-02 2014-06-02 8910290372014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA RRETHIT SHKODER PAGA
  Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,508,289 2014-06-02 2014-06-02 12010111532014 Shtese page per pune jashte orarit 1011153 602 Q.Studimeve Albanologjike paga pl122,f118
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 894,775 2014-06-02 2014-06-02 9310161102014 Shtese page per pune jashte orarit Sherbimi Kontrollit te Brend. paga maj 2014 nr pun 104/104
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,350,425 2014-06-02 2014-06-02 29010040012014 Shtese page per pune jashte orarit 600 MZHETS shpenzime pagash maj 2014 bordero bashkengjitur np 117/108
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 146,699 2014-06-02 2014-06-02 26010160012014 Shtese page per pune jashte orarit Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 166/156
  Gjykata e rrethit Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 2,553,235 2014-06-02 2014-06-02 58 1029040 2014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA MAJ GJ.RRETHIT 1029040
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) KASTRIOT KURMAKU Elbasan 15,000 2014-05-23 2014-05-26 10910110992014 Shtese page per pune jashte orarit vendim gjygji, page Universiteti El
  Zyra Arsimore Tepelenë (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 94,217 2014-05-23 2014-05-23 96/10111102014 Shtese page per pune jashte orarit shtese page arsimi tepelene
  Zyra Arsimore Tepelenë (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 28,900 2014-05-23 2014-05-23 97/10111102014 Shtese page per pune jashte orarit shtese page arsimi tepelene
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 151,912 2014-05-22 2014-05-23 135 1011136 2014 Shtese page per pune jashte orarit RIMBURESIM SHPENZIMESH PAS VLERESIMIT TE PERFORMANCES PROJEKTI IPA MED UNIVERSITETI KODI 1011136
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,889 2014-05-21 2014-05-21 8810111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja tat ore ng
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,480 2014-05-16 2014-05-19 8210111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja ore supl urdh 95 dt 15.5.14 bord 15.5.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 419,818 2014-05-16 2014-05-19 7610111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja ore supl urdh 93 dt 14.5.14 bord 15.5.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 225,066 2014-05-16 2014-05-19 7710111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja ore supl urdh 93 dt 14.5.14 bord 15.5.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 185,460 2014-05-16 2014-05-19 8110111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja ore supl urdh 95 dt 15.5.14 bord 15.5.14