Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Arsimore Bulqizë (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 16,828,814 2014-06-10 2014-06-10 4510110902014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE(1011090) likujdim paga Maj 2014 (AB).
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 1,329,082 2014-06-06 2014-06-09 25110110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R 1011006 paga neto selisht maj 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,221,974 2014-06-06 2014-06-09 25410110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R 1011006 paga neto kala e dodes maj 2014
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 2,044,405 2014-06-09 2014-06-09 13710160622014 Shtese page per pune jashte orarit Prefektura Elbasan paga Anida Cirakolli nr,145522053C
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 5,271,086 2014-06-06 2014-06-06 18110100092014 Shtese page per pune jashte orarit D Arsimore Fier 1010009 paga 1-31Maj Suzana Nazeraj
  Zyra Arsimore Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 3,635,489 2014-06-05 2014-06-06 18310111172014 Shtese page per pune jashte orarit 1011117 ZYRA ARSIMORE POGRADEC PAGA MAJ 2014 NR PUNONJESVE =74+8 LIS PAGESE
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,676,658 2014-06-05 2014-06-05 24410110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R paga neto sllove maj 2014
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 542,950 2014-06-04 2014-06-04 7621030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Maj 2014.
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UNION BANK SHA Elbasan 49,799 2014-06-03 2014-06-04 13721090142014 Shtese page per pune jashte orarit Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Drejtoria Arsimore Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 29,395,482 2014-06-03 2014-06-04 153 1011038 2014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA MAJ DREJTORIA ARSIMORE 1011038
  Zyra Arsimore Devoll (1505) BANKA KOMBETARE E GREQISE Devoll 2,496,264 2014-06-03 2014-06-03 10310111112014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI MAJ 2014
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 121,878 2014-06-03 2014-06-03 13810160622014 Shtese page per pune jashte orarit Prefektura Elbasan paga Anida Cirakolli nr,145522053C
  Gjykata e rrethit Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 2,785,220 2014-06-03 2014-06-03 9210290162014 Shtese page per pune jashte orarit paga Alma Duri G15326075P Gjykata
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 16,697 2014-06-02 2014-06-03 19210111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER PAGESE PER PUNE JASHTE ORARIT MAJ 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 17,227 2014-06-02 2014-06-03 19710111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER PAGESE PER PUNE JASHTE ORARIT MAJ 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 15,184 2014-06-02 2014-06-03 19410111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER PAGESE PER PUNE JASHTE ORARIT MAJ 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 7,348,464 2014-06-02 2014-06-03 18810111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER PAGESE PER PUNE JASHTE ORARIT MAJ 2014
  Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 435,860 2014-06-02 2014-06-03 11810280192014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA 1028019 SA XHIROJME NE LLOGARI SIPAS LISTEPAGESES MAJ 2014
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,221,043 2014-06-03 2014-06-03 10110160722014 Shtese page per pune jashte orarit Prefektura e Qarkut Tirane paga maj 2014 nr pun 141
  Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,014,319 2014-06-02 2014-06-03 4210161272014 Shtese page per pune jashte orarit 1016127 Drejtoria tek informacionit Paga maj 2014 nr 83 ;75