Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 7,314 2014-12-30 2014-12-31 31810050082014 Sherbime telefonike DRBU Elbasan telefon
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) INA Elbasan 51,120 2014-12-30 2014-12-31 25810050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan NDERTIM URE
  Komuna Paper (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 46,225 2014-12-30 2014-12-31 22323940012014 Posta dhe sherbimi korrier Kom Paper sherbim poste
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 93,015 2014-12-31 2014-12-31 30823830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGESE KRYEPLEQTE E KESH.KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Shushice (0808) ENADA - ONLINE Elbasan 7,536 2014-12-30 2014-12-31 30423980012014 Sherbime telefonike TELEFON KOMUNA SHUSHICE
  Bashkia Elbasan (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 2,200 2014-12-30 2014-12-31 93721090012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Elbasan shtypshkrime
  Bashkia Elbasan (0808) SHPETIM XHOXHA Elbasan 13,300 2014-12-30 2014-12-31 94121090012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Elbasan shpenz lavazhi
  Komuna Shirgjan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 282,770 2014-12-30 2014-12-31 32723970012014 Ndihme ekonomike Komuna Shirgjan Elbasan Ndihme ekonomike
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) HALIT CANI Elbasan 78,981 2014-12-30 2014-12-31 46710160622014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Prefektura Elbasan vendim gjyqi
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) BNT ELECTRONIC`S Elbasan 235,163 2014-12-30 2014-12-31 46510160622014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Prefektura paisje kompjuteri
  Spitali Elbasan (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 24,380 2014-12-30 2014-12-31 77310130162014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Spitali Civil Elbasan siguracion makine
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) START CO Elbasan 113,676 2014-12-30 2014-12-31 43910130592014 Sherbim per ngrohje blerje gaz Spitali Psikiatrik
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) INFOSOFT OFFICE SHA Elbasan 69,629 2014-12-30 2014-12-31 39610110992014 Kancelari kancelari Universiteti El
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) MAJLINDA KORAQI Elbasan 33,603 2014-12-30 2014-12-31 38810110992014 Udhetim jashte shtetit bileta udhetimi Universiteti El
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 67,740 2014-12-31 2014-12-31 39910110992014 Sherbime te tjera mirembajtje Universiteti El
  Komuna Kajan (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 1,664 2014-12-30 2014-12-31 18823880012014 Uje Komuna Kajan shpenzime uji
  Komuna Paper (0808) ERVIS XHELO Elbasan 47,330 2014-12-30 2014-12-31 21923940012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Kom Paper siguracion mjeti
  Bashkia Elbasan (0808) IT GJERGJI KOMPJUTER Elbasan 12,600 2014-12-30 2014-12-31 93821090012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Elbasan materiale zyre
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 95,408 2014-12-30 2014-12-31 19410940052014 Te tjera paga me kontrate Tatim page Punt.Kontrate Nipt.K63311204P484024 Aluizni
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Elbasan 1,253,375 2014-12-30 2014-12-31 18910940052014 Te tjera paga me kontrate Paga Kontrate Aluizni Valmira Beqiri nr.I45513078I