Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA All 2,704,442,641.00 2,866 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,000 2014-12-05 2014-12-09 48210940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5515 04.12.2014 liste 04.12.2014
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 14,400 2014-12-05 2014-12-09 18210111992014 Shpenzime per honorare Rektorati Univ.Mjeksise HONORARE URDH 2381 DT 4.12.2014 BORDERO 4.12.2014
  Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 78,144 2014-12-05 2014-12-09 26810111532014 Paga me kontrate per pune sezonale 1011153 Q.Studimeve Albanologjike pages punet sezonal kontr 1.09.2014 bord 1-9-30/09/2014 ligj 9741 dt 21.5.2007 proj "Teatri Apollonise "
  Universiteti Politeknik (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 19,440 2014-12-05 2014-12-09 180910110402014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar UNIVERSITETI POLITEKNIK o mesimore sh 13.10.2014 lp 5.12.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 67,500 2014-12-05 2014-12-09 76610120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, projekt Ekspozita Besim KM 440 dt.02.07.14 kom.Shet.12 dt.23.07.14 urdher MIN 202 dt.08.08.14 vend.kolegj.3068 dt.08.08.14 kont.3613/6 dt.12.08.14
  Komuna Dermenas (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 36,494 2014-12-05 2014-12-05 33124120012014 Paga baze K/Dermenas Fier 2412001 paga Nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 1,783,328 2014-12-05 2014-12-05 23010100492014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Tatimet Fier 1010049 pagat nentor 2014
  Komuna Dermenas (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 628,296 2014-12-04 2014-12-05 32424120012014 Shtese page per vjetersi ne pune K/Dermenas Fier 2412001 paga Nentor 2014
  Komuna Dermenas (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 41,800 2014-12-04 2014-12-05 32524120012014 Shtese page per funksionin K/Dermenas Fier 2412001 paga Nentor 2014
  Komuna Pogon (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 384,826 2014-12-04 2014-12-05 15824540012014 Paga baze KOMUNA POGON 2454001, paga nentor 2014. liste pagese
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 1,216 2014-12-04 2014-12-05 40410110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES NENTOR 2014 LISTE PAGESE
  Komuna Pogon (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 44,000 2014-12-04 2014-12-05 15724540012014 Udhetim i brendshem KOMUNA POGON 2454001, DIETA 2014.LISTE PAGESE
  Spitali Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 258,960 2014-12-04 2014-12-05 74010130192014 Shpenzime te tjera transporti SPITALI KORCE (1013019) SHPENZIME UDHETIMI PER DIALIZE
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 20,000 2014-12-04 2014-12-05 61021270012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK AFERDITA XHIPI SIPAS VKB NR.23 DT.05.08.2014
  Zyra e Punes Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 351,648 2014-12-05 2014-12-05 49710250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1025033 ZYRA PUNES SHKODERNXITJE PUNESIMI PAGA PER 18 PERSONA SUBJEKTI KEA
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,850 2014-12-04 2014-12-05 45610030012014 Shpenzime per honorare KM pagese kom.pens.posaçem VKM nr.264 dat 1.10.2002 bordero dhjetor 2014 shk.nr.4566 dat 3.12.2014
  Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-12-03 2014-12-05 68310100012014 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.komp.per transp.nentor 2014 liste pagese per muajin nentor 2014, urdh.65/2 dt.14.01.2014
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 177,520 2014-12-02 2014-12-05 6461006001 Te tjera transferta tek individet MTI, shpenzim varrimi,shkresa nr.621,625,657,dt10.11.14,liste pagesa,
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 72,801 2014-12-04 2014-12-05 19910040932014 Udhetim i brendshem 602 QKR dieta,urdher nr 7714/2 dt 14.11.2014,urdher nr 232 dt 14.11.2014,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-12-05 2014-12-05 60210160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013, dt 7.11.2013, shkres 9883 dt 4.12.2014