Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 832,235 2014-12-02 2014-12-03 25321560012014 Sherbime te tjera lik ndihma ekonomike dhe paaftesia konispoli muaj nentor 2014
  Komuna Ana Malit (3333) ALPHA BANK -- ALBANIA Shkoder 53,625 2014-12-02 2014-12-03 14727680012014 Elektricitet KOMUNA ANA MALIT PAGA
  Spitali Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,630,471 2014-12-02 2014-12-03 43310130232014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SPITALI SHKODER PAGA NR 45
  Shkolla Industriale A.Broci Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,794,836 2014-12-02 2014-12-03 8510110572014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SHKOLLA INDUSTRIALE "ARBEN BROCI" SHKODER, PAGE NENTOR 2014
  Komuna Velipoje (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 1,309,928 2014-12-03 2014-12-03 19227660012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri KOMUNA VELIPOJE PAGA
  Spitali Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE E GREQISE Shkoder 42,086 2014-12-02 2014-12-03 43410130232014 Shpenzime gjyqesore SPITALI SHKODER PAGA NENTOR NR 1
  Spitali Shkoder (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 31,304 2014-12-02 2014-12-03 43510130232014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI SHKODER PAGA NR 1
  Komuna Bogove (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 58,348 2014-12-02 2014-12-03 21627450012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar 2745001 PAGA/ List pagese nentor/2014 Komuna Bogove SKRAPAR
  Komuna Kurvelesh (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 587,926 2014-12-02 2014-12-03 118/27860012014 Elektricitet PAGA KOMUNA KURVELESH
  Komuna Krahes (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 37,707 2014-12-02 2014-12-03 123/27820012014 Elektricitet PAGA KOMUNA KRAHES GJ CIV
  Zyra Arsimore Tepelenë (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 87,056 2014-12-03 2014-12-03 251/10111102014 Elektricitet paga arsimi tep
  Zyra Arsimore Tepelenë (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 260,852 2014-12-03 2014-12-03 257/10111102014 Elektricitet paga arsimi tep
  Komuna Luftinje (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 463,196 2014-12-02 2014-12-03 125/27840012014 Shpenzime per honorare PAGA KOMUNA LUFTINJE
  Drejtoria e shendetit publik Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 979,735 2014-12-02 2014-12-03 229/10130462014 Pagese paaftesie PAGA D SH P TEPELENE
  Zyra Arsimore Tepelenë (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 1,800,922 2014-12-03 2014-12-03 256/10111102014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune paga arsimi tep
  Zyra e Punes Tepelene (1134) ALPHA BANK -- ALBANIA Tepelene 167,396 2014-12-02 2014-12-03 131/10250342014 Elektricitet PAGA ZYRA E PUNES
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 726,476 2014-12-02 2014-12-03 59610260012014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
  Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,668,492 2014-12-03 2014-12-03 39010141002014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejt. Sherbit te Proves Paga nentor 2014 nr pun 134/120
  Fakulteti i Mjekesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 273,164 2014-12-03 2014-12-03 16010111392014 Sherbime telefonike Fak Mjeksise PAGE PL 10 F 8 BORDERO NENTOR
  Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,831,580 2014-12-02 2014-12-03 247110111382014 Sherbime telefonike Fak Histori Filologjise PAGE PL 123 F 115