Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 22,719,240.00 253 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 129,012 2014-04-16 2014-04-16 7810870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 kom prok publik kthim te ardh op ek ub 07.04.2014 v 25.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) JORI Tirane 16,340 2014-04-16 2014-04-16 7410870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 kom prok publik kthim te ardh op ek ub 25.3.2014 v 11.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EJXHES SECURITY Tirane 33,683 2014-04-07 2014-04-07 5510870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALES Tirane 8,757 2014-04-07 2014-04-07 5410870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALB GUARDIA Tirane 7,946 2014-04-07 2014-04-07 5710870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) GRAND SECURITY Tirane 15,000 2014-04-07 2014-04-07 5010870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 10.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) DEA SECURITY Tirane 8,757 2014-04-07 2014-04-07 5610870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) FORCE SECURITY 2004 Tirane 3,822 2014-04-07 2014-04-07 4910870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 kom prok publik kthim te ardh op ek ub 351 dt 27.12.2013 vend 38/2013 dt 17.12.2013
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) MENI Tirane 11,804 2014-04-07 2014-04-07 5810870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) START 2000 Tirane 12,955 2014-04-07 2014-04-07 5210870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 20,179 2014-04-07 2014-04-07 5110870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) TONI-SECURITY Tirane 22,370 2014-04-07 2014-04-07 5310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ADEL CO Tirane 22,176 2014-03-13 2014-03-19 4310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala KOMISIONI I PROKURIMIT PUBLIK KTHIM TE ARDHURA OPERATOREVE EKONOMIKE URDHER 11 DT 24.02.2014 VENIDM 23/2014 DT 13.02.2014