Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 22,719,240.00 253 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 129,012 2014-04-16 2014-04-16 7810870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 kom prok publik kthim te ardh op ek ub 07.04.2014 v 25.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) JORI Tirane 16,340 2014-04-16 2014-04-16 7410870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 kom prok publik kthim te ardh op ek ub 25.3.2014 v 11.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EJXHES SECURITY Tirane 33,683 2014-04-07 2014-04-07 5510870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALES Tirane 8,757 2014-04-07 2014-04-07 5410870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALB GUARDIA Tirane 7,946 2014-04-07 2014-04-07 5710870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) GRAND SECURITY Tirane 15,000 2014-04-07 2014-04-07 5010870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 10.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) DEA SECURITY Tirane 8,757 2014-04-07 2014-04-07 5610870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) FORCE SECURITY 2004 Tirane 3,822 2014-04-07 2014-04-07 4910870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 kom prok publik kthim te ardh op ek ub 351 dt 27.12.2013 vend 38/2013 dt 17.12.2013
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) MENI Tirane 11,804 2014-04-07 2014-04-07 5810870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) START 2000 Tirane 12,955 2014-04-07 2014-04-07 5210870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 20,179 2014-04-07 2014-04-07 5110870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) TONI-SECURITY Tirane 22,370 2014-04-07 2014-04-07 5310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ADEL CO Tirane 22,176 2014-03-13 2014-03-19 4310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala KOMISIONI I PROKURIMIT PUBLIK KTHIM TE ARDHURA OPERATOREVE EKONOMIKE URDHER 11 DT 24.02.2014 VENIDM 23/2014 DT 13.02.2014