Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Ekonomike Kultures (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 109,974 2014-12-02 2014-12-03 29421020062014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Kulturore 2102006 pagat e punonjesve Nentor 2014
  Zyra Arsimore Delvinë (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 244,486 2014-12-03 2014-12-03 29410111322014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat muaji nentor siaps listes
  Zyra Arsimore Delvinë (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 4,021,908 2014-12-03 2014-12-03 29110111322014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat muaji nentor siaps listes
  Zyra Arsimore Delvinë (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 52,624 2014-12-03 2014-12-03 29210111322014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat muaji nentor siaps listes
  Zyra Arsimore Devoll (1505) BANKA KOMBETARE E GREQISE Devoll 2,574,801 2014-12-03 2014-12-03 22610111112014 Shtese page per vjetersi ne pune ZYRA ARSIMORE DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Komuna Miras (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 794,798 2014-12-02 2014-12-03 33423350012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA MIRAS BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Dogana Kapshtice (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 130,869 2014-12-02 2014-12-03 13110100852014 Shtese page per vjetersi ne pune DOGANA KAPSHTICE BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Dogana Kapshtice (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 1,474,003 2014-12-02 2014-12-03 13010100852014 Shtese page per vjetersi ne pune DOGANA KAPSHTICE BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Gjykata e rrethit Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 592,782 2014-12-02 2014-12-03 15010290142014 Shtese page per vjetersi ne pune GJYKATA DIBER paga neto nentor 2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 4,164,330 2014-12-02 2014-12-03 16510161042014 Shtese page per vjetersi ne pune policia kufitare lik paga e shtesa lnentor 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 559,602 2014-12-03 2014-12-03 51210110062014 Shtese page per vjetersi ne pune D A R 10111006 paga neto dar nentor 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 5,539,095 2014-12-03 2014-12-03 51810110062014 Shtese page per vjetersi ne pune D A R 10111006 paga neto maqellare nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Diber ALPHA BANK -- ALBANIA Diber 146,200 2014-12-03 2014-12-03 5610160632014 Shtese page per vjetersi ne pune DR MJEDISIT lik paga e shtesa nentor 2014
  Zyra e Punes Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 284,166 2014-12-03 2014-12-03 16310250062014 Shtese page per vjetersi ne pune ZYRA E PUNES 1025006 lik.paga nentor 2014
  Drejtoria e SHIK Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 1,088,486 2014-12-03 2014-12-03 12910180072014 Shtese page per vjetersi ne pune SH I SH lik paga e shtesa nentor 2014
  Komisariati i Policise Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 15,643,214 2014-12-02 2014-12-03 21310160242014 Shtese page per vjetersi ne pune kom policise lik paga e shtesa nentor 2014
  Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 2,366,726 2014-12-03 2014-12-03 14510130042014 Shtese page per vjetersi ne pune SHERBIMI PARESOR lik paga e shtesa nentor 2014
  Gjykata e rrethit Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 295,711 2014-12-02 2014-12-03 15110290142014 Shtese page per vjetersi ne pune GJYKATA DIBER paga neto nentor 2014
  Komisariati i Policise Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 22,359,967 2014-12-02 2014-12-03 34110160252014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016025 DREJT POLICISE PAGA NENTOR 2014
  Qarku Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 336,316 2014-12-03 2014-12-03 39520480012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA KESHILLI QARKUT MERITA QORRI PAS.Z0861526