Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Kuman (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,525,827 2014-12-02 2014-12-03 31624210012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore K/Kuman 2421001 paga Nentor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0909) BANKA CREDINS Fier 359,091 2014-12-03 2014-12-03 9920490152014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Nd.rruge rurale Fier 2049015 paga Nentor 2014
  Drejtoria e Bujqesise Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 142,258 2014-12-02 2014-12-03 14210050112014 Elektricitet DRBU GJIROKASTER 1005011 PAGAT NENTOR 2014, LISTE PAGESE
  Komuna Lazarat (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 43,028 2014-12-02 2014-12-03 13424490012014 Sherbime telefonike 2449001 KOMUNA LAZARAT pagat gjendja civile nentor 2014. liste pages
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 107,192 2014-12-02 2014-12-03 38121170012014 Elektricitet 1812 bashkia krume,sa likujdojme paga nentor 2014
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 49,683 2014-12-03 2014-12-03 36821190012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA RROGOZHINE PAGE GJ CIVILE PER MUAJIN NENTOR SIPAS BORDEROS
  Bashkia Leskovik (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 440,385 2014-12-03 2014-12-03 32721210012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2121001 bashkia leskovik shpenz per paga nentor 2014,permbledhese nr 12 dt 27.11.2014
  Komuna Piskal-Novosel (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 289,788 2014-12-03 2014-12-03 13424890012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 2489001 komuna novosele kolonje shpenz per paga nentor 2014,permbledhese nentor 2014
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 120,131 2014-12-03 2014-12-03 19210161052014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016105 DR.RAJ.KUFIRI-MIGRACIONI KORCE PAGA NENTOR
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 42,721 2014-12-03 2014-12-03 70721220012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA KORCE 2122001 PAGA NENTOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 3,692,821 2014-12-03 2014-12-03 41010110152014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 40,663 2014-12-03 2014-12-03 70821220012014 Elektricitet BASHKIA KORCE 2122001 PAGA NENTOR 2014
  Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 3,985,535 2014-12-02 2014-12-03 25010140972014 Uje I.E.V.P 1014097 PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 744,330 2014-12-02 2014-12-03 22224990012014 Kancelari KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI NENTOR
  Bashkia Fushe Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 41,269 2014-12-02 2014-12-03 65421630012014 Shpenzime per honorare bashkia Fushe Kruje pagat nentor 2014 dor list pagesen ne banke Aferdita Çela me nr dok G35401103U
  Bashkia Fushe Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 249,208 2014-12-02 2014-12-03 65821630012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese bashkia Fushe Kruje pagat nentor 2014 dor list pagesen ne banke Aferdita Çela me nr dok G35401103U
  Komuna Bubq (0716) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kruje 774,119 2014-12-02 2014-12-03 29425220012014 Te tjera transferta tek individet sa lik paga per muajin nentor nga komuna bubq dorezuar listpagesen nga suzana Daci me nr dok g35126043u
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 849,561 2014-12-03 2014-12-03 90621230012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KRUJE PAGAT 1- 30 NENTOR 2014 DOR LIST PAGESEN NE BANKE SANIE XHEKA ME NR DOK 25143649
  Bashkia Fushe Kruje (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 2,317,898 2014-12-02 2014-12-03 65621630012014 Grante per familjet per shpenzime funerale bashkia Fushe Kruje pagat nentor 2014 dor list pagesen ne banke Aferdita Çela me nr dok G35401103U
  Komuna Bubq (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 36,828 2014-12-02 2014-12-03 29525220012014 Kompensim perndjekurit politike KOMUNA BUBQ PAGAT 1-30 NENTOR 2014 DOREZON LISTPAGESEN NE BANKE SUZANA DACI ME NR DOK Z1471163