Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 22,719,240.00 253 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) GRAND SECURITY Tirane 15,000 2014-04-07 2014-04-07 5010870102014 Kompensim perndjekurit politike 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 10.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) DEA SECURITY Tirane 8,757 2014-04-07 2014-04-07 5610870102014 Udhetim jashte shtetit 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) MENI Tirane 11,804 2014-04-07 2014-04-07 5810870102014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) START 2000 Tirane 12,955 2014-04-07 2014-04-07 5210870102014 Paga baze - Pagese per ushtaraket e liruar ne reforme - Shtese page per gradat ushtarake 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 20,179 2014-04-07 2014-04-07 5110870102014 Paga baze - Pagese per ushtaraket e liruar ne reforme - Shtese page per gradat ushtarake 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) TONI-SECURITY Tirane 22,370 2014-04-07 2014-04-07 5310870102014 Paga baze - Pension mbijetese - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ADEL CO Tirane 22,176 2014-03-13 2014-03-19 4310870102014 Sherbime telefonike KOMISIONI I PROKURIMIT PUBLIK KTHIM TE ARDHURA OPERATOREVE EKONOMIKE URDHER 11 DT 24.02.2014 VENIDM 23/2014 DT 13.02.2014