Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 1,318,338 2014-10-08 2014-10-09 43610110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R paga neto selisht shtator 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,180,330 2014-10-07 2014-10-08 42910110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A Rpaga neto melan shtator 2014
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 2,940,137 2014-10-08 2014-10-08 31910110092014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA SHTATOR 2014 DREJT ARSIMORE FIER
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 543,166 2014-10-07 2014-10-07 14721030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Shtator 2014.
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 12,023,684 2014-10-03 2014-10-06 36810111292014 Shtese page per pune jashte orarit 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER PAGE SHTATOR 2014
  Zyra Arsimore Devoll (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 6,126,304 2014-10-03 2014-10-03 18410111112014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI SHTATOR 2014
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 215,208 2014-10-02 2014-10-03 18310290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER ORE SHTESE PER GJYQTARE LISTE PAGESAURDHER NR 119 -120-130
  Zyra Arsimore Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 343,089 2014-10-02 2014-10-03 17310111182014 Shtese page per pune jashte orarit 1812 arsimihas paga aparati shtator 2014
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 4,600,132 2014-10-03 2014-10-03 36910111292014 Shtese page per pune jashte orarit 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER PAGE SHTATOR 2014
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 129,626 2014-10-03 2014-10-03 25610111362014 Shtese page per pune jashte orarit UNIVERSITETI KODI 1011136 PAGA
  Gjykata e rrethit Durres (0707) ALPHA BANK -- ALBANIA Durres 3,280,394 2014-10-01 2014-10-02 25910290152014 Shtese page per pune jashte orarit TDO 0707/GJYK. RRETHIT /KOD. 1029015/PAGA
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 771,677 2014-10-01 2014-10-02 38810111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT SHTATOR 2014 DHE PART TIME
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 28,784 2014-10-01 2014-10-02 39610111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT SHTATOR 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 16,841 2014-10-01 2014-10-02 39210111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT SHTATOR 2014
  Gjykata e rrethit Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 975,432 2014-10-01 2014-10-02 12210290262014 Shtese page per pune jashte orarit 1029026 KOD INST 1029026 GJYKATA KURBIN PAGUAR PAGAT E SHTATOR 2014 SIPAS LISTE PAGESE
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 1,178,722 2014-10-01 2014-10-02 18910160702014 Shtese page per pune jashte orarit PREFEKTURA LEZHE PAG PAGA SHTATOR 2014
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,375,521 2014-10-02 2014-10-02 16710110552014 Shtese page per pune jashte orarit 1011055 AKP page urdh 226 dt 1.10.2014 bordero tetor 2014
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 781,880 2014-10-02 2014-10-02 16610110552014 Shtese page per pune jashte orarit 1011055 AKP page urdh 2226 dt 1.10.2014 bordero tetor 2014
  Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,304,825 2014-10-02 2014-10-02 20310111532014 Shtese page per pune jashte orarit 600 Q.Studimeve Albanologjike paga m shtator 2014 permb 1-30.9.2014 ord 30.9.2014 urdh 491 dt 30.9.2014
  Agjencia Kombetare e Bregdetit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,080,392 2014-10-02 2014-10-02 351094029201 Shtese page per pune jashte orarit AKB paga shtator 2014 nr pun 30/12 urdher 11 30.09.2014 shkr MZHUT 3761/1 17.09.2014 shkr MF 11628 12.09.2014