Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 577,850,788.00 799 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,400 2014-12-04 2014-12-04 8610069032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Piu i Bankes Islamike telefon tetor 2014 abon 110086415
  PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2014-12-03 2014-12-04 8410069032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Piu i Bankes Islamike kolaudim mjeti fat 1410T122
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 59,500 2014-12-03 2014-12-04 60610140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE Blerje karburanti,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 1606 dt 24.09.2014 sr 16827196
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) PAERA Tirane 412,680 2014-12-04 2014-12-04 280310130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT QSUT DP INSTALIM PAJISJE FTOHESE URDHER 111 DT 11.09.13 FAT 48 SR 08050700 DT 20.09.13 FH 39 DT 21.10.13 PV 16.09.13
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) C L A S S I C Tirane 56,264 2014-12-03 2014-12-04 60110140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE servis automjeti,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 687/A dt 21.10.2014 sr 15629566
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,878,360 2014-12-03 2014-12-04 284510130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013049 QSUT 602 bler instrumenta up 6.10.14 rap 03.11.14 njof fit 03.11.14 kont 4330/7 dt 14.11.14 fat 6976 sr 11532349 dt 24.11.14 fh 51 dt 24.11.14
  PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 7,198 2014-12-03 2014-12-04 8510069032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Piu i Bankes Islamike takse automjeti me tr TR 5987 U fat 118630831
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 2,650 2014-12-03 2014-12-04 60210140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE blerje pajisje zyre ne kuader te IPA misioni EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 120 dt 03.10.2014 sr 17591120
  PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) ARAB CONSULTING ENGINEERS MOHARRAM-BAKHO Tirane 407,855 2014-12-04 2014-12-04 8210069032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Piu i Bankes Islamike konsulence tetor 2014 kont va 25.11.2010 urdher 03.12.2014 fat 05873276
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RIA - 2000 Tirane 3,250 2014-12-03 2014-12-04 60310140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE bateri makine,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 761 dt 19.09.2014 sr 15812364
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 107,916 2014-12-03 2014-12-04 60410140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE materiale kancelarie kuader te IPA misioni EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 670 dt 17.10.2014 sr 17722631
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB - SIGURACION Tirane 17,740 2014-12-03 2014-12-04 60010140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE siguracion automjeti,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 1486,4387,4388,1485 dt 19.09.2014 sr 1296360,14937797,14937798,1296359
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 444,000 2014-12-04 2014-12-04 280410130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT QSUT DP BLERJE SONDE KARDIAKE UP 159 DT 07.12.12 FAT 4829 SR 06518602 DT 12.02.13 FH 6 DT 12.02.13 PV 4+3 DT 14.12.103
  PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) KOMBINAT - SERVIS Tirane 84,300 2014-12-04 2014-12-04 8310069032014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Piu i Bankes Islamike sherbim automjeti kontr va 29.05.2014 fat 158 11273459
  Alb Bakri (3535) ALB BAKRI Tirane 800,000 2014-12-03 2014-12-03 910930082014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 ALBBAKER transferte per mbyllje dhe konservim situacioni janar -korrik 2014 shkresa 1958/2 dt 9.4.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UAE.C.C Tirane 465,000 2014-12-02 2014-12-03 280610130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT QSUT DP PROJEKT PSIKIA UP 15 DT 16.02.12 FAT 19 DT 70357525 DT 01.11.13 PV 4 DT 01.03.12 KO 932/1 DT 01.03.12 PV 3 DT 01.13.12
  Alb Miniera (3535) ALBMINIERA SH.A. Tirane 2,000,000 2014-12-03 2014-12-03 710930102014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 ALBMINIERA transferte per mbyllje dhe konservim (per paga dhe sigurime) shkresa min.fin 1771/3 dt 17.3.14,shkrese MEI nr 922 dt 28.03.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REDI PASKO Tirane 470,400 2014-12-02 2014-12-03 281610130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT QSUT DP HART PROJK PER PESHAT AMBINE UP 49 DT 15.05.12 KONT 2167/1 DT 17.05.12 PV 25.05.12 FAT 19 SR 86616969 DT 04.06.13 PV 16.05.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REDI PASKO Tirane 474,000 2014-12-02 2014-12-03 281710130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT QSUT HART NDERT BUK PER AKSLE DP UP 935 DT 16.02.12 KONT 935/1 DT 01.03.12 FAT 18 SR 86616986 DT 04.06.13 PV 3 DT 01.03.12
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 103,370 2014-12-01 2014-12-02 21310940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare paga 20%,Listpagese,VKM 225 dt 20.3.2013