Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 67,064,255.00 147 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Punes Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 4,850 2014-12-23 2014-12-24 12110250272014 Pensione per moshe madhore tatim ne burim per pagen e shperblim per dalje ne pension nga Zyra Punes per Leonora Kerci sipas Ujrdher nr 07 dt 18.12.2014
  Zyra e Punes Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 43,650 2014-12-23 2014-12-24 12010250272014 Pensione per moshe madhore shperblim per dalje ne pension nga Zyra Punes per Leonora Kerci sipas Ujrdher nr 07 dt 18.12.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 6,680 2014-12-22 2014-12-23 18910051212014 Pensione per moshe madhore 1005121 0707 A K U 1005121 TATIM SHPERBLIM (TATIM BURIM ) PENSION PLEQERIE
  Drejtoria Rajonale AKU Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 60,120 2014-12-22 2014-12-23 18810051212014 Pensione per moshe madhore 1005121 0707 A K U 1005121 BORDERO SHPERBLIM DALJE NE PENSION
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 59,400 2014-12-18 2014-12-19 29121110042014 Pensione per moshe madhore D A K Fier 2111004 pagesa Klarita Qirushi
  Nd-ja Ruget Rurale (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 2,500 2014-12-16 2014-12-17 11020490152014 Pensione per moshe madhore Nd.rruge rurale Fier 2049015 tatim per shperblim per dalje ne pension
  Nd-ja Ruget Rurale (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 22,500 2014-12-16 2014-12-17 10920490152014 Pensione per moshe madhore Nd.rruge rurale Fier 2049015 shperblim per dalje ne pension
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 90,000 2014-12-15 2014-12-16 24310100492014 Pensione per moshe madhore 1010049 Tatimet shperblim per dalie ne pension Hamdi Shahaj
  Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,810 2014-12-16 2014-12-16 29210120602014 Pensione per moshe madhore MK 1012060, IMK, Tatim shperblimi per dalje ne pension
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 6,030 2014-12-11 2014-12-11 27310130072014 Pensione per moshe madhore DSHP Tatim ne burim
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 54,270 2014-12-11 2014-12-11 27210130072014 Pensione per moshe madhore DSHP1013007 shperblim per dalje ne pension
  Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 162,900 2014-12-05 2014-12-09 16710130082014 Pensione per moshe madhore 1013008 DREJT E SHERBIMIT PARESOR GJIROKASTER SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION,
  Sp. Kavaje (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 4,010 2014-12-05 2014-12-09 37510130712014 Pensione per moshe madhore SPITALI SA LIKUIDOJME TATIM PER SHPERBLIM PER PENSION
  Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 4,680 2014-12-03 2014-12-04 14010051242014 Pensione per moshe madhore AUTORITETI KOMBETAR I USHQIMIT 1005124, PAGAT SHKURT 2014, TATIM NE BURIM KSENO MEMO
  Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 61,320 2014-12-03 2014-12-04 13910051242014 Pensione per moshe madhore AUTORITETI KOMBETAR I USHQIMIT 1005124, SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION , LISTE PAGESE PER KSENO MEMO
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 51,300 2014-12-03 2014-12-04 18821410102014 Pensione per moshe madhore administrata kopshte cerdhe SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION 1 PERSON
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 5,700 2014-12-03 2014-12-04 18921410102014 Pensione per moshe madhore administrata kopshte cerdhe tatim ne burim SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION 1 PERSON
  Reparti Ushtarak Nr.6010 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,850 2014-12-02 2014-12-03 12210170792014 Pensione per moshe madhore REP 6010(Inst.Gjeogra) dalje ne pension UMM 1890 dt 20.11.14 urdher brendshem 1345/1 dt 24.11.14
  Sp. Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 173,880 2014-12-02 2014-12-02 41310130692014 Pensione per moshe madhore 1013069 Shperblim dalje ne pension Sherbimi Spitalor Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 19,320 2014-12-02 2014-12-02 41410130692014 Pensione per moshe madhore 1013069 Tatim shperblim dalje ne pension Sherbimi Spitalor Gramsh