Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) All All 42,529,689.00 197 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 150,931 2014-12-31 2014-12-31 23510250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN ENERGJI kodi i klientit TR0030040034375 akt rakordim 17.04.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 149,420 2014-12-31 2014-12-31 23610250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN ENERGJI kodi i klientit TR0030040034375 akt rakordim 17.04.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 84 2014-12-31 2014-12-31 23710250592014 Posta dhe sherbimi korrier 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI posta fat 5060 dt 26.12.14 sr 16482535 nentor 2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 174,836 2014-12-28 2014-12-29 23210250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI energji shtator 2012,konvikti QFP4,akt rakordimi 17.04.14, kodi klientit tr10030040034375
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 170,788 2014-12-28 2014-12-29 23110250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI energji mars 2012,konvikti QFP4,akt rakordimi 17.04.14, kodi klientit tr10030040034375
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 4,080 2014-12-28 2014-12-29 22810250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI energji janar - dhjetor 2013,cdo muaj 340 lek,konvikti QFP4,akt rakordimi 17.04.14, kodi klientit tr10030040034375
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 57,816 2014-12-28 2014-12-29 23310250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI energji tetor,nentor,dhjetor 2012,konvikti QFP4,akt rakordimi 17.04.14, kodi klientit tr10030040034375
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 274,663 2014-12-28 2014-12-29 23010250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI energji shkurt 2012,konvikti QFP4,akt rakordimi 17.04.14, kodi klientit tr10030040034375
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 270,328 2014-12-28 2014-12-29 22910250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI energji janar 2012,konvikti QFP4,akt rakordimi 17.04.14, kodi klientit tr10030040034375
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 175,200 2014-12-19 2014-12-23 22710250592014 Kancelari 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI lik blerje kancelari , up. nr.7 dt.15.12.2014 ft. of.15.12.2014 pv. 1 dt.15.12.2014 pv. 2 dt.16.12.2014 pv marrje dorezim dt.17.12.2014 fat.119808289 dt.17.12.2014 fh.9 dt.17.12.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,129,700 2014-12-17 2014-12-19 22510250592014 Karburant dhe vaj 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI Likuidim Disel dhjetor 2014 kont.207 dt.10.06.14 autoriz.4/4 dt.29.05.2014 up.4/3 dt.19.05.14 lik fat.935 dt.05.12.2014 seria 18091087 fh.8 dt.06.12.2014 kont ne vazhdim
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 85,250 2014-12-17 2014-12-19 22110250592014 Karburant dhe vaj 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLULLI lik. benzine kont ne vazhdim nr.197 dt.26.05.2014 fat.01 dt.06.12.2014 seria 18593201 fh. nr.7 dt.06.12.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) REGLI SH.P.K Tirane 411,834 2014-12-17 2014-12-19 22410250592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN lik. blerje ushqimesh dhjetor 2014,kontrate ne vazhdim nr 129/9 dt 28.04.14,Fat 684,685,686 dt 16.12.14,seri 17837684,17837685,17837686,FH 36,37,38 dt 16.12.14
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,318 2014-12-17 2014-12-18 22610250592014 Sherbime telefonike 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI lik tel ,nentor 2014,fat 718874678 dt 30.11.14,nr klienti 310001693596
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 170,452 2014-12-17 2014-12-18 22310250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI energji fat nr 619120572 dt.10.12.2014 kodi klientit TR1B030034106852
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 133,845 2014-12-17 2014-12-18 22210250592014 Elektricitet 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI energji fat nr 619120841 dt.10.12.2014 kodi klientit TR1O030034375
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 95,936 2014-12-16 2014-12-17 21710250592014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN sherbim roje dhjetor 2014 kont. ne vazhdim 175 dt.30.04.2014 lik. fat.190 dt.15.12.2014 seria 17104521
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) REGLI SH.P.K Tirane 294,852 2014-12-16 2014-12-17 20810250592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN blerje ushqime kont ne vazhd 129/9 dt 28.04.14 fat 670,671,672 dt.30.11.2014 seria 17837670,17837671,17837672 fh. nr.33,34,35 dt.30.11.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 9,923 2014-12-16 2014-12-17 21210250592014 Paga baze 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN TELEFON FAT tetor 2014 kodi klientit 470004506622
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 68,880 2014-12-16 2014-12-17 21110250592014 Uje 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN UJE KONT 159441-1 fat.1411-159441-1-1 dt.20.11.2014