Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SAER MEDICAL All 251,443,437.00 107 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Lezhe (2020) SAER MEDICAL Lezhe 86,400 2012-03-08 2012-03-19 4910130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.23 DT.08.02.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SAER MEDICAL Tirane 9,234,680 2012-03-07 2012-03-21 9110130492012 600 Q S U T miremb aparat mjeksore kontr vazhd 1356/7 dt 6.4.11 fat 199 dt 30.12.11 s 89170972 pv md 30.12.11
Sp. Pogradec (1529) SAER MEDICAL Pogradec 100,000 2012-03-08 2012-03-21 6310130822012 LIK.SPITALI POGRADEC 1013082 FT NR 71395146 DT 23.11.2010
Sp. Delvine (3704) SAER MEDICAL Delvine 480,000 2012-03-15 2012-04-02 6810130662012 Spitali Delvine lik.fat.tta.nr.32 date 20.02.2012 per riparim aparatin e grafise
Sanatoriumi Tirane (3535) SAER MEDICAL Tirane 410,805 2012-03-15 2012-04-02 5210130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI sherb miremb aparatura kont vazhd 7.03.11 ft 198 dt 30.12.11 ser89170971 sit 30.12.11
Sanatoriumi Tirane (3535) SAER MEDICAL Tirane 474,000 2012-03-21 2012-04-02 7010130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI shiringa up 11 dt 30.01.12 pv3.4 dt 31.01.12 ft 21 dt 3.02.12 ser 89170998 fh 12 dt 3.02.12
Spitali Elbasan (0808) SAER MEDICAL Elbasan 478,800 2012-03-19 2012-04-09 7910130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Kavaje (3513) SAER MEDICAL Kavaje 48,000 2012-03-21 2012-04-10 6710130712012 SPITALI LIKUIDIM MIREMBAJTJE APARATURASH FAT 141 DT18.10.2011
Spitali Lezhe (2020) SAER MEDICAL Lezhe 1,070,000 2012-04-04 2012-04-12 7310130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.50 DT.29.03.2012
Spitali Korce (1515) SAER MEDICAL Korçe 1,056,000 2012-04-03 2012-04-12 15610130192012 MIREMBAJTJE SCANERI FAT.45 SPITALI KORCE
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SAER MEDICAL Tirane 1,675,080 2012-04-11 2012-04-18 19210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mirembajtje,up nr 7 dt 26.01.2012,njoftim nr 7/4 dt 23.02.2012,kontrate nr 7/5 dt 05.03.2012,fat nr 42 dt 26.03.2012,seri 01436555
Sanatoriumi Tirane (3535) SAER MEDICAL Tirane 410,803 2012-04-11 2012-04-18 8610130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI miremb aparate up 23 dt 16.01.12 njf 17.01.12 sht kontr 18.01.12 ft 46 dt 19.03.12 ser 014365258 sit 19.03.12
Spitali Shkoder (3333) SAER MEDICAL Shkoder 477,000 2012-05-07 2012-05-11 13710130232012 likuj fat nr 89170985 13.01.2012
Spitali Elbasan (0808) SAER MEDICAL Elbasan 442,800 2012-05-15 2012-05-21 17410130162012 Materiale Spitali Civil Elbasan
Sp. Librazhd (0821) SAER MEDICAL Librazhd 796,800 2012-05-22 2012-06-05 13410130762012 SPITALI LIK FATURAT MIRMBAJTJE APARATURASH
Sp. Berati (0202) SAER MEDICAL Berat 1,920,000 2012-05-22 2012-06-06 14010130642012 mirrembajtje grafi-skopi likujdim fatura 80 date 21.05.2012 nga spitali berat 1013064
Universiteti i Tiranes (3535) SAER MEDICAL Tirane 335,000 2012-06-08 2012-06-20 23810110392012 231 Rektorati UT bl paisje labor mjeksise up 132 dt 19.9.2011 kontr 2679 dt 3.11.2011 fat 183 dt 12.12.11 s 89170956 fh 103 dt 12.12.11 pv md 12.12.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SAER MEDICAL Tirane 476,100 2012-06-12 2012-06-22 16210130492012 602 QSUT mat mjeksore up 20.04.12 pv 23.04.12 ft 64 dt 23.04.12 ser 01436544 fh 15 dt 23.04.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SAER MEDICAL Tirane 5,540,808 2012-06-12 2012-06-22 15410130492012 602 QSUTmiremb aparat shtes kontrate 187/3 dt 16.01.12 ft 41 dt 12.03.12 ser 10436552 sit 12.03.12 pvm 12.03.12
Spitali Korce (1515) SAER MEDICAL Korçe 1,500,000 2012-06-18 2012-06-29 27710130192012 RIPARIM SCANNERI FAT.85 SPITALI KORCE
Spitali Korce (1515) SAER MEDICAL Korçe 1,143,240 2012-06-18 2012-06-29 27610130192012 FILMA SCANERI DHE MAMOGRAFIE FAT.70 SPITALI KORCE
Spitali Fier (0909) SAER MEDICAL Fier 25,000,000 2012-07-26 2012-08-03 22010130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER SKANERI
Sp. Gramsh (0810) SAER MEDICAL Gramsh 999,600 2012-07-16 2012-08-03 13310130692012/1 Sa likujduar faturen tuaj nr.102 date 25.06.2012 nga Spitali Gramsh
Sp. Berati (0202) SAER MEDICAL Berat 1,982,400 2012-08-02 2012-08-08 22410130642012 blerje skaneri lik fatura 119 date 09.07.2012 dha fatura 121 dt 11.07.2012 kontrat 218 dt 02.05.2012 nga spitali berat 1013064
Spitali Elbasan (0808) SAER MEDICAL Elbasan 525,000 2012-08-03 2012-08-14 27510130162012 Materiale Spitali Civil Elbasan
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SAER MEDICAL Tirane 478,800 2012-08-07 2012-08-14 31710130492012 602 QSUT mirem njeks up 89 dt 31.7.12 pv 31.7.12 at 134 dt 2.8.12 s 01436623 h 26 dt 2.8.12
Spitali Fier (0909) SAER MEDICAL Fier 3,696,000 2012-08-08 2012-08-16 24610130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Sp. Pogradec (1529) SAER MEDICAL Pogradec 100,000 2012-08-20 2012-08-22 25110130822012 1013082 SPITALI POGRADEC FATURA 243 DATE 23.11.2010
Spitali Diber (0606) SAER MEDICAL Diber 20,900,000 2012-08-23 2012-08-27 19610130152012 SPITALI 1013015 blerje skaneri fat nr 109,117,122 nr kontrate 161 date 04.05.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SAER MEDICAL Tirane 12,048,000 2012-09-07 2012-09-12 37310130492012 QSUT bl paisje aparat up 25.7.12 v 25.7.12 njf 25.7.12 kontr 2967/7 dt 26.7.12 fat 142 dt 16.8 .12 s 01436629 fh 29 dt 16.8.12 fat 148 dt 3.9.12 s 01436629 h 31 dt 3.9.12
Sanatoriumi Tirane (3535) SAER MEDICAL Tirane 463,596 2012-09-07 2012-09-12 24310130512012 602 SUSM SH NDROQI MIRMB APARATI,UP 83 D 13/4/12,PV 18/4/12,KONTR 19/4/12,FAT 140 D 15/8/12 S 01436659,SIT 15/8/12
Spitali Shkoder (3333) SAER MEDICAL Shkoder 624,552 2012-09-10 2012-09-12 33010130232012 kon ne vazhdim likuj fat nr 01436617 18.07.2012
Sp. Berati (0202) SAER MEDICAL Berat 479,280 2012-09-06 2012-09-12 27210130642012 pajisje mjeksore likujdim fatura 141 dt 14.08.2012 nga spitali berat 1013064
Sp. Pogradec (1529) SAER MEDICAL Pogradec 100,000 2012-09-21 2012-09-25 28410130822012 1013082 SPITALI POGRADEC FATURA 243 23.11.2010
Sp. Sarande (3731) SAER MEDICAL Sarande 200,000 2012-09-21 2012-09-25 20110130842012 RIPARIM I APARATIT TE GRAFISE NGA SPITALI SR
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SAER MEDICAL Tirane 11,434,176 2012-10-08 2012-10-10 43210130492012 602 QSUT miremb ap kontr v 1694/7 dt 10.04.12 ft 169 dt 3.10.12 ser 01436665 pvmd dt 3.10.12
Sp. Kucove (0217) SAER MEDICAL Kuçove 100,000 2012-10-11 2012-10-17 16510130742012 shpenz.mirembajtje spitalit kucove kod.1013074fat.86545142 dt.13.07.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SAER MEDICAL Tirane 120,000 2012-10-22 2012-10-26 61010160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh kv 5.3.12 f 17.8.12 s 01436630
Sp. Pogradec (1529) SAER MEDICAL Pogradec 100,000 2012-10-29 2012-10-29 30910130822012 1013082 SPITALI POGRADEC FATURA (PJESORE) 243 DATE 23.11.2010
Sp. Sarande (3731) SAER MEDICAL Sarande 570,000 2012-11-01 2012-11-13 227/110130842012 RIPARIM APARAT GRAFIE NGA SPITALI SR