Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All S.M.O.UNION All 174,842,805.00 36 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Vau Dejes (3333) S.M.O.UNION Shkoder 5,843,829 2012-02-13 2012-02-20 1821570012012 BASHKIA VAU DEJES SHKODER FAT.84977731 DT. 09.12.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) S.M.O.UNION Tirane 5,671,645 2012-02-28 2012-03-15 3710060542012 466 DPRR garanci punimesh shkr nr 7412/1 20.12.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) S.M.O.UNION Tirane 12,015,570 2012-03-07 2012-03-21 16210060542012 231 DPRR rikon SA Pajove Belsh shk 1121 29.02.2012 shk 1120 29.02.2012 dif up 1030 02.12.2011 fat 62 01.04.2011 kont vazhd 1731 15.03.2011 dif up 289 04.03.2011 fat 211 31.08.2010 kont 19.04.2009
Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 24,262,118 2012-05-15 2012-05-17 34621410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 84977735 DAT E30.12.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 4,111,864 2012-05-18 2012-05-28 12310560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 5.4.2012 f 12.4.2012 s 84977823
Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) S.M.O.UNION Shkoder 479,160 2012-05-28 2012-06-08 10327690012012 KOMUNA RRETHINA SHKODER FATURE NR 84977822 DATE 17.04.2012
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Malesi e Madhe (3323) S.M.O.UNION M.Madhe 2,836,605 2012-11-26 2012-12-17 0121300092012 Sh.A.Ujsjell.M.Madhe(Nd.ujs. c.-Gruemire fat.nr.84977897 dt.16.11.2012)
Komuna Postribe (3333) S.M.O.UNION Shkoder 2,842,885 2012-12-06 2012-12-17 20027550012012 KOMUNA POSTRIBE SHKODER fature nr 84977898 date 27.11.2012
Bashkia Vau Dejes (3333) S.M.O.UNION Shkoder 6,080,149 2012-04-25 2012-04-25 10721570012012 BASHKIA VAU DEJES SHKODER FAT NR 84977731 DT. 09.12.2011, 84977734 DT. 29.12.2011 DT. 21.04.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 3,515,000 2013-03-12 2013-03-15 14310060542013 231-ARSH Pajove - Sheze Pekisht Shkr. Nr. 935 Dt 05.03.13 Diferenc Sit Nr. 1 Fat 62 Dt 01.04.2011 ser. 66947182 Kontrata Ne vazhim Nr. 1731/1 dt 15.03.2011
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 242,520 2013-03-12 2013-03-15 2610050782013 BORDI KULLIMIT SHKODER,LIK GARANCI PUNIMESH PER OBJ DIGA REZERVUARIT SHTODER, REHABILITIM I SHKARKUESIT KATASTROFIK
Komuna Postribe (3333) S.M.O.UNION Shkoder 4,755,188 2013-03-12 2013-03-15 2827550012013 KOMUNA POSTRRIBE SHKODER FAT NR 01347151 DT 29.12.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 9,803,050 2013-03-12 2013-03-15 14410060542013 231-ARSH Pajove - Sheze Pekisht Shkr. Nr. 934 Dt 05.03.13 Diference Sit Nr. ^ fat Nr 211 Dt 31.08.2009 Ser. 66947761 Kontrata Nr. 10235/9 Dt 19.02.09
Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 8,723,194 2013-03-25 2013-03-26 195121410012013 BASHKIA SHKODER RIKONSTRUK RRUGA MUSALULI LIKUJ FAT NR 84977849 23.07.2012
Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 1,278,000 2013-03-26 2013-03-26 19921410012013 RIKONSTRUKSION RRUGA KARVANEJ VITI 2009 DIFERENCE FATURE NR 42492515 30.04.2009
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Malesi e Madhe (3323) S.M.O.UNION M.Madhe 7,125,239 2013-04-08 2013-04-09 0121300092013 Sh.a.ujsjelles M.Madhe (Nd.uj.Cezme sit.nr.2) fature nr.serie 84977899 dt.27.11.2012
Komuna Dajc-Bregbune (3333) S.M.O.UNION Shkoder 712,291 2013-04-17 2013-04-17 6027670012013 KOMUNA DAJÇ 5%RIKONSTRUKSION I RRUGES SAMRISHT
Bashkia Puke (3330) S.M.O.UNION Puke 2,288,721 2013-04-24 2013-04-24 11521370012013 BASHK PUKE KODI 2137001 RIK RRUGA KRYSORE QYTETI PUKE DHJETOR 2012
Bashkia Puke (3330) S.M.O.UNION Puke 13,734,796 2013-04-25 2013-04-26 12621370012013 BASHK PUKE KODI 2137001 RIK RRUGVE KRYSORE TE QYTETIT PUKE FAT 09 DT.10.04.2013
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Malesi e Madhe (3323) S.M.O.UNION M.Madhe 3,272,750 2013-05-16 2013-05-21 0221300092013 Sh.a.ujsjelles M.Madhe (Nd.uj.Cezme sit.nr.perfundimtar) fature nr.serie01347159 dt.09.04.2013
Bashkia Tirana (3535) S.M.O.UNION Tirane 1,489,438 2013-05-22 2013-06-06 417 2101001 2013 Bashkia Tirane 5%rr kop Zool-rr S Frasheri kontr 9108 dt 22.11.2007 sit 31.07.2008 proc verb kolaud 29.08.2008 proc verb garancie 30.08.2010
Komuna Postribe (3333) S.M.O.UNION Shkoder 4,810,822 2013-05-24 2013-06-12 68 7550012013 KOMUNA POSTRIBE ft 01347162 dt 27.04.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 5,861,000 2013-05-27 2013-06-12 33910060542013 231-arrsh rik sisitemim sheze pekisht belsh shkresa 1825 dt 17.04.13 sit 6 fat 211 dt 31.08.09 sr 66947761 kont 10235/9 dt 19.02.09
Bashkia Puke (3330) S.M.O.UNION Puke 10,664,593 2013-06-06 2013-06-14 16521370012013 BASHK PUKE KODI 2137001 rik rruga krysore qytetit puke fat.117 dt.29.05.2013
Komuna Postribe (3333) S.M.O.UNION Shkoder 7,315,933 2013-06-20 2013-08-01 9327550012013 KOMUNA POSTRIBE ft 01664017 dt 29.05.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 185,000 2013-07-02 2013-08-05 69910060542013 466- Garancie Difektesh 5 % "Sistemim Asfaltim Pajove- Sheze- Pekisht"- Shkresa Nr. 3276/2 Dt 02.07.2013 Cngurtesim garancie 5% Kodi I Projektit M062705 Kontrata Nr. 1731/4 Dt 15.03.2011 Proces - Verbal Marrje ne dorezim Date 19.06.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) S.M.O.UNION Shkoder 4,598,940 2013-07-03 2013-08-05 14310060772013 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FT 01664150 DT 19.06.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 4,585,000 2013-04-30 2013-05-02 41810060542013 231-ARRSH rik sis asfaltim rruga pajove sheze pekisht shkresa 935/1 dt 22.07.13 sif sit 1 fat 62 dt 01.04.11 sr 66947182 kont 1731/4 dt 15.03.2011
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 165,720 2013-07-08 2013-09-23 12410160712013 prefektura shkoder 5% garanci punimesh per rehabilitim i ndricimit rrugor rruga pazarit+ rruga faik konica+ rruga gjylbegu e oso kuka
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 7,509,970 2013-07-11 2013-09-25 73710060542013 466- Garancie Difektesh 5 % Pajove- Sheze- Pekisht"- Shkresa Nr. 3276/1 Dt 02.07.2013 Cngurtesim garancie 5% Kodi I Projektit M061923 Kontrata Nr. 10235/9 Dt 19.02.2009 Proces - Verbal Marrje ne dorezim Date 19.06.2013
Bashkia Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 363,624 2013-09-09 2013-10-17 59821410012013 BASHKIA SHKODER LIKUJ FAT NR 01664850 01.06.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 2,658,301 2013-08-07 2013-10-17 14610560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr vazhd ft seri 01664951 dt 2.7.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) S.M.O.UNION Shkoder 1,026,000 2013-10-03 2013-10-24 21710060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT.01664375 DT. 31.08.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) S.M.O.UNION Shkoder 1,074,000 2013-11-19 2013-11-19 25710060772013 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FAT. 01664399,4424 DT. 30.09.2013 DHE 31.08.2013
Komuna Postribe (3333) S.M.O.UNION Shkoder 168,791 2013-12-12 2013-12-16 19527550012013 2755001 KOMUNA POSTRIBE fature nr 01664469 date 6.12.2013
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 2,771,099 2013-12-19 2013-12-23 21010050782013 BORDI KULLIMIT SHKODER FAT 12055857 DT 17.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >