Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All RAIFFEISEN BANK SH.A All 72,382,681,461.05 53,094 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 53,946,000 2012-01-27 2012-01-30 39/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES NENTOR 2011 URDHER NR 574 DT 11/7/2011
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2012-01-30 2012-01-30 66/1010001/2012 602-MIN E FINANCES KARTOLINA UP NR 154 DT 12.12.2011 PV DT 12.12.2011 FTA NR 38 DT 12.12.2011 SERI 5463557 FH NR 6 DT 12.01.2012
Zyrat e Regjistrimit Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 9,700 2012-01-27 2012-01-30 19956 PAGESE PER ANKIME TE GJYKATES Z.R.P.P KODI 1014093 ANA ALIMERKO NR.029033353
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,595,150 2012-01-27 2012-01-30 49/1017009/2012 602,REP 1001 K/USHQIMOR LIST PAGES GUSHT 2011
Dega e Thesarit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 15,300 2012-01-30 2012-01-30 11 1010033 2012 djeta dega thesarit
Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,500 2012-01-27 2012-01-30 2613081 SPITALI DIALIZE LEFTER CANAJ
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,650 2012-01-30 2012-01-30 8/1076001/2012 602 ILDKP tarife pulle sh 25.1.2012 aut Teua Sadome nr 024835993
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,650 2012-01-30 2012-01-30 9/1076001/2012 602 ILDKP tarife pulle sh 25.1.2012 aut Teua Sadome nr 024835993
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 53,946,000 2012-01-27 2012-01-30 29/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES SHTATOR 2011 URDHER NR 574 DT 11/7/2011
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,361,200 2012-01-27 2012-01-30 37/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES TETOR 2011 URDHER NR 575 DT 11/7/2011
Zyra Arsimore Librazhd (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 4,903,280 2012-01-27 2012-01-30 30101110112 LIKUJDUAR TRANSPORTIN E MESUESVE DHE NXENESVE PERIUDHA MAJ-DHJETOR 2011,ARSIMI LB
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,100 2012-01-30 2012-01-30 28/1010077/2012 602 DPDOGANAVE terhequr limit arke urdh nr 1624/1 dt 27.01.2012 arketare Dorina Kurti
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 155,000 2012-01-30 2012-01-30 14/1017126/2012 602,AKSHE,DIETA,UMM 916/1 D 3/2/11,LIST PAGESE 2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 99,150 2012-01-27 2012-01-30 27/1010077/2012 602 DPDOGANAVE Udhetim dieta urdher 1624 dt 27.01.2012
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,430,600 2012-01-27 2012-01-30 32/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI IRAK LIST PAGES SHTATOR - DHJETOR 2011 URDHER NR617 DT 12/8/2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,500 2012-01-27 2012-01-30 8/1016001/2012* 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) dieta,liste dt 27.01.2012
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,995,300 2012-01-27 2012-01-30 35/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES TETOR 2011 URDHER NR 574 DT 11/7/2011
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 526,050 2012-01-27 2012-01-30 36/1017009/2012 600,REP 1001 PAGES VESHTERSI LIST PAGES E REP 1060
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 113,400 2012-01-27 2012-01-30 43/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES MARS SHTATOR 2011 URDHER NR 01 DT 4/1/2012
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 306,000 2012-01-30 2012-01-30 1/104059/2012 230-231 -ZQRPPaluajtshme Paga konsulentesh muaji dhjetor 2011
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 868,050 2012-01-27 2012-01-30 50/1017009/2012 602,REP 1001 K/USHQIMOR LIST PAGES KORRIK 2011
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 680,400 2012-01-27 2012-01-30 44/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI AFGANISTAN LIST PAGES PRILL-TETOR 2011 URDHER NR 191/1 DT 31/10/2011
Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 432,416 2012-01-30 2012-01-31 200 BASHKIA LEZHE LIK PRINC DHE INTERESA SIPAS KONTR SE KREDISE
Komisariati i Policise Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 80,000 2012-01-30 2012-01-31 15/1016052 SHP NGA POLICIA
Bashkia Rubik (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 39,700 2012-01-31 2012-01-31 5170 bashkia rubik per dif page
Zyra e Permbarimit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 22,500 2012-01-30 2012-01-31 05/2138009 SHP QERAJE NGA PERMBARIMI
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 22,000 2012-01-30 2012-01-31 26.1011108.2012 UNIVERS"EQEREM ÇABEJ" GJIROKASTER(1011108) PAGES TELEF SIPAS BORDEROSE BASHKANGJ
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 277,880 2012-01-30 2012-01-31 45/1017122/2012 602,REP 6670,DIETA,LIST PAGESE 2012
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,211,306 2012-02-01 2012-02-01 10 1029006 2012 GJYKATA APELIT SHKODER PAGA
Zyra e Punes Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 239,158 2012-02-01 2012-02-01 610250192012 KOD INST 1025019 ZYRA E PUNES LAC LIKUJDIM PAGA PER MUAJIN JANAR 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,888 2012-02-01 2012-02-01 1010100992012 600 A A P S K page janar 2012 nr i punoni=8/8 listepagesa janar 2012
Avokati i popullit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 110,610 2012-02-01 2012-02-01 2410660012012 600 AVOKATI POPULLIT Pagat janar 2012 nr puonjsve Plan 48 fakt 47
Arkivi Qendror i Filmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 603,941 2012-02-01 2012-02-01 810120152012 600 A .SH .FILMIT PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 12 FAKT.12
Dega e Instat rrethi Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 116,250 2012-02-01 2012-02-01 213 PAGAT JANAR 2012 STATISTIKA LEZHE
Drejtoria e Pyjeve Mallakaster (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 308,023 2012-02-01 2012-02-01 00710260342012 PAGESE PER PAGA NGA DREJTORIA PYJORE
Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 700,502 2012-02-01 2012-02-01 1010130332012 paga te drejtorise shendetit publik kod.1013033
Dega e Thesarit Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 134,559 2012-02-01 2012-02-01 610100272012 Pagat per Degen Thesarit Peqin per muajin Janar 2012
Dega e Thesarit Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 189,435 2012-02-01 2012-02-01 6/1120 THESARI PAGA JANAR 2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 34,786,518 2012-02-01 2012-02-01 31,32,33,34 ZYRA ARSIMORE PAGA JANAR 2012ERBLIM VDEKJE
Zyra e Permbarimit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 284,768 2012-02-01 2012-02-01 05/1025108/2012 ( ZYRA E PERMBARIMIT 1014021 ) PAGAT JANAR 2012