Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All PESE VELLEZERIT All 1,028,167.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Roskovec (0909) PESE VELLEZERIT Fier 479,110 2012-11-16 2012-12-13 23421130012012 PAGESE BASHKIA ROSKOVEC
Nd-ja Ruget Rurale (0202) PESE VELLEZERIT Berat 124,932 2012-11-23 2012-12-17 6120420112012 mirrembajtje rruge likujdim fatura 09 dt 13.11.2012 nga rruget rurale berat 2042011
Komuna Topoje (0909) PESE VELLEZERIT Fier 181,965 2013-04-16 2013-04-17 4424130012013 PAGESE FATURE NENTOR 2012 K/TOPOJE FIER 2413001
Dega e Thesarit Fier (0909) PESE VELLEZERIT Fier 242,160 2013-05-03 2013-05-10 5710100092013 LIKUJDIM NGA THESARI FIER
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >