Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All PE - VLA - KU All 687,637,228.00 33 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) PE - VLA - KU Tirane 91,440,270 2012-02-27 2012-03-15 9810060542012 231 DPRR SA Q Thane-Lin Pogradec shkr 1027 24.02.2012 sit 2 shtator 2011 fat 21 10.10.2011 kont vazhd 2447/6 07.06.2011
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) PE - VLA - KU Tirane 9,519,000 2012-03-07 2012-03-21 5410060472012 231 DPUK furnizim me uje i kenetes Durres sit perf shkr 549 05.03.2012 kont vazhd 08.06.2009 pv marrje dorzim 30.11.2010 fat 33 30.12.2009
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Kukes (1818) PE - VLA - KU Kukes 999,860 2012-04-17 2012-04-24 6310060732012 1006073 pastrim bore Emergjenca Drejt. Rajonale Rrugeve Kukes
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 13,244,398 2012-05-14 2012-05-17 11710560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 29.6.2011 f 14.4.2012 s 1237354
Komuna Margegaj (1836) PE - VLA - KU Tropoje 27,731,306 2012-05-16 2012-05-23 8128240012012 Komuna Margegaj Tropoje rruga Dragobi-Motine kontrate date 28.06.2011 situacion perfundimtar fat tat nr 93 dt 04.11.2011 seri 40877094akt kolaudim dt 08.11.2011
Komuna Kashar (3535) PE - VLA - KU Tirane 1,234,423 2012-09-26 2012-10-03 29328090012012 231-kom kaashar harnci urdher 113 dt 24.09.12 sit perf 01.05.2011 kont en vazhd 2910/5 dt 31.01.2011 sit 01.05.12 pv kolaud 06.05.2011 pv 17.09.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 13,559,582 2012-10-08 2012-10-10 20910560012012 231-F.ZH.SH . tvsh rik rruge kv dt 16.6.2009, ft seri 1237383 dt 14.8.2012
Komuna Sevaster (3737) PE - VLA - KU Vlore 2,470,000 2012-12-06 2012-12-17 138 2845001 2012 SISITEMIM ASFALTIM I RRUGES PLOC-AMONICEFSHATI AMONICE K.SEVASTER 2845001
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) PE - VLA - KU Tirane 27,616,140 2012-12-06 2012-12-17 37210060472012 231 DPUK furnizim me uje i kenetes Durres Urdher 2890 dt.06.12.12 kontr. dt.08.06.12
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) PE - VLA - KU Tirane 1,204,575 2012-12-08 2012-12-20 38210060472012 231 DPUK furnizim me uje i kenetes Durres Urdher 2882 dt.05.12.12 kontr. dt.08.06.09 sit.perfund. fat,33 dt.30.12.09 akt dorezimi dt.30.11.10
Komuna Bujan (1836) PE - VLA - KU Tropoje 3,032,307 2012-12-07 2012-12-27 1702825001 Komuna Bujan Likujdim Zyra te Komunes Up Nr 2 dt 03.7.2012 kontrat 11.9.2012 situacion nr 1 fatur tatimore 42 dt 15.10.201201237392
Komuna Bujan (1836) PE - VLA - KU Tropoje 2,900,265 2012-12-07 2012-12-27 16828250012012 Komuna Bujan Likujdim Rik rruge Qender Komune Bllate up nr 1 dt 03.7.2012 kontrat dt 24.10.2012 situacion nr 1 fature tatimore 49 dt 06.12.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) PE - VLA - KU Tirane 8,305,467 2012-12-28 2012-12-28 43410060472012 231-466 DPUK furnizim me uje i kenetes Durres Urdher 3083 dt.24.12.12 kontr. dt.13.07.12 miratim app dt.30.08.12 sit.perfundimtar dt.20.11.12 fat.321 dt.10.12.12 akt kolaudimi dt.24.12.12
Komuna Bujan (1836) PE - VLA - KU Tropoje 4,802,637 2013-02-26 2013-02-27 1928250012013 Komuna Bujan Tropoje Zyrat e Komunes Tropoje likujdim pjesor fature tatimore nr 42 dt 15.10.2012 seri 01237392 up nr 2 dt 03.07.2012 kontrate dt 07.08.2012 situacion nr 1
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) PE - VLA - KU Tirane 9,495,454 2013-03-21 2013-03-25 4010060472013 DPUK 5% garanci punimesh Zona e kenetes Durres kontrate 1924 dt.08.06.2009 urdher per likujdim 627 dt.08.03.13 akt kolaudimi dhe akt dorezimi 30.11.10
Komuna Sevaster (3737) PE - VLA - KU Vlore 13,956,778 2013-04-17 2013-04-17 41 2845001 2013 SISTEMIM ASFALTIM I RRUGES PLOCE-AMONICE K.SEVASTER 2845001
Komuna Bujan (1836) PE - VLA - KU Tropoje 813,905 2013-04-19 2013-04-22 3928250012013 Komuna Bujan Tropoje zyrat e komunes Bujan kontrate dt 11.09.2012 preventiv situacion perfundimtar akt marrje ne dorezim date 26.11.2012 ft nr 02 dt 13.02.2013 seri 01234537
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 98,360,474 2013-04-19 2013-04-23 37410060542013 231-ARRSH Sistemim asfaltim Rruga Qafe - Thane - Lin Pogradec Lot 2 Shkresa Nr.1651 Dt 11.04.13 Sit Nr. 2, 3 Fat Tat Nr. 31 dt 18.07.12 Nr. Ser. 01237381 Kontrata nr. 2447/6 Dt 07.06.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 17,239,882 2013-02-01 2013-02-06 1110560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 29.6.2011, ft seri 1237398 dt 12.11.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 118,178,000 2013-02-05 2013-02-06 2110060542013 231-ARSH SISTEMIM ASFALTIM RRUGA QAFE THANE SHKRESA 4002/1 DT 05.02.13 SIT 2+3 FAT 31 DT 18.07.12 SR 01237381 KONT 2447/6 DT 07.06.2011 NE VAZHD
Komuna Bujan (1836) PE - VLA - KU Tropoje 7,776,373 2013-05-15 2013-05-16 5128250012013 Komuna Bujan Tropoje rik rruge qender Komune-Bllate kontrate preventiv situacion pjesor fat tat nr 49 dt 06.12.2012 seri 01237399
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 158,701,034 2013-06-04 2013-06-12 52910060542013 231-ARRSH Sistemim asfaltim Rruga Qafe - Thane - Lin Pogradec Lot 2 Shkresa Nr.2698 Dt 28.05.13 Sit Nr. 4. fat Nr. 21 Dt 10.05.13 Ser. 05054218 Kontrata nr. 2447/6 Dt 07.06.2011
Komuna Sevaster (3737) PE - VLA - KU Vlore 12,884,020 2013-06-07 2013-06-14 62 2845001 2013 SISTEMIM ASFALTIM RRUGA PLOCE AMONICE K.SEVASTER 2845001
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 6,234,003 2013-06-06 2013-06-14 9410560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh , rikonstr kv dt 18.12.2012, ft seri 5054217 dt 30.4.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 6,353,502 2013-06-24 2013-08-02 10110560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh rikonstr rruge kv dt 18.12.2012, seri 5054221 dt 13.5.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 6,353,502 2013-06-24 2013-08-05 10110560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh rikonstr rruge kv dt 18.12.2012, seri 5054221 dt 13.5.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 6,959,775 2013-07-10 2013-09-24 12710560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kosto lokale rimbursim kontr v 18.12.2012, ft seri 05054225 dt 13.6.2013
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) PE - VLA - KU Tirane 204,713 2013-09-26 2013-10-24 29910870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EK UB 271 DT 19.08.2013 VEND 809/4 DT 7.08.2013 UB 272 DT 19.08.2013 VEND 810/5 DT 7.08.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 3,000,000 2013-09-25 2013-10-24 17610560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 19.6.2013, seri 5054235 dt 2.8.2013
Komuna Lekbibaj (1836) PE - VLA - KU Tropoje 690,112 2013-11-08 2013-11-15 13428220012013 Komuna Lekbibaj Tropoje kthim garancie ndertimujsjellsi ne fshatrat Lekbibaj pv dt 25.10.2013 pv kolaudim dt 26.08.2013 akt-marrje ne dorezim dt 30.08.2013 sit perf 25.08.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 3,000,000 2013-11-20 2013-11-20 19510560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 18.12.2013, seri 05054234 dt 13.7.2013
Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) PE - VLA - KU Shkoder 3,779,318 2013-12-19 2013-12-23 43610130132013 DREJTORIA E SHERBIMIT SHENDETSOR PARSOR SHKODER 5%GARANCI NDERT. PAVIONIT TE RI TE SEMURET AKU(SPITALI PSIQIATRIK)
Komuna Bujan (1836) PE - VLA - KU Tropoje 5,596,153 2013-12-16 2013-12-18 12628250012013 Komuna Bujan Tropoje rikm rruge qender bllate situacion perfundimtar akt marrje ne dorezim dt 20.11.2013 ft nr 34 dt 15.07.2013 akt kolaudim date 13.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >