Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All MRM All 549,000.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) MRM Korçe 35,000 2012-02-15 2012-02-20 9421220012012 NJOFTIME FAT.20 BASHKIA
Bashkia Korce (1515) MRM Korçe 32,000 2012-05-18 2012-05-28 24321220012012 NJOFTIME NE TV FAT.61,94,127,128 BASHKIA
Qendra Ekonomike Kultures (1515) MRM Korçe 25,000 2012-05-21 2012-05-29 6721220072012 SHERBIME TE PRINTIMIT DHE PUBLIKIMIT FAT.40 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES KORCE 2122007
Bashkia Korce (1515) MRM Korçe 45,000 2012-07-26 2012-08-03 36321220012012 NJOFTIME NE TV FAT.163; 164 BASHKIA
Bashkia Korce (1515) MRM Korçe 44,000 2012-10-08 2012-10-09 47521220012012 NJOFTIME TE NDRYSHME NE TV FAT 233, 234, 295 BASHKIA
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) MRM Korçe 40,000 2012-11-02 2012-11-13 19510100552012 NJOFTIM NE MEDIA DREJTORIA TATIMORE RAJONALE KORCE
Bashkia Korce (1515) MRM Korçe 10,000 2012-11-15 2012-12-13 56021220012012 NJOFTIM PER KESTIN III FAT 332 BASHKIA
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) MRM Korçe 80,000 2012-12-06 2012-12-17 21810100552012 NJOFTIM MEDIA DREJTORIA TATIMORE RAJONALE KORCE
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) MRM Korçe 48,000 2012-02-09 2012-02-16 2910100552012 NJOFTIM TV DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE
Bashkia Korce (1515) MRM Korçe 15,000 2013-01-23 2013-01-23 4221220012013 NJOFTIME NE TV FAT 375 V.2012 BASHKIA KORCE
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) MRM Tirane 100,000 2013-09-03 2013-10-17 42210730012013 Kqz - Spote public kontr 5296/23 dt 11.06.2013 fat 187 dt 22.06.2013 vend 173 dt 05.02.2013
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) MRM Korçe 30,000 2013-10-02 2013-10-24 15810100552013 DREJTORIA RAJ TATIMORE KORCE NJOFTIM MEDIA FAT NR.52 DT 18.02.13
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) MRM Korçe 45,000 2013-10-03 2013-10-24 16210100552013 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE NJOFTIM MEDIA FAT NR.306 DT 27.09.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >