Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All LEKA - 2007 All 68,393,158.00 111 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Shenkoll (2020) LEKA - 2007 Lezhe 1,538,220 2012-02-22 2012-02-22 1925710012012 KOMUNA SHENKOLL LIK FAT.15 DT.13.02.2012
Komuna Dajc (2020) LEKA - 2007 Lezhe 3,000,000 2012-02-22 2012-02-23 1625770012012 KOM DAJÇ LEZHE PAG FAT NR 200 DT 23.12.2011
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 213,252 2012-03-08 2012-03-21 5110130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.22 DT.29.02.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 495,816 2012-07-05 2012-07-13 18010130212012 SPITALI RAJONAL I LEZHES PAG FAT NR 110 DT 29.06.2012
Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 70,224 2012-03-15 2012-04-02 1921270102012 QENDRA E ZHVILL DITOR LEZHE LIK FAT.14,16,17,19,20,21,23,24,25,26
Komuna Shenkoll (2020) LEKA - 2007 Lezhe 830,700 2012-03-20 2012-04-09 3725710012012 KOM SHENKOLL LEZHE LIK FAT.28 DT.15.03.2012
Komuna Dajc (2020) LEKA - 2007 Lezhe 1,770,395 2012-03-21 2012-04-09 3125770012012 KOM DAJÇ LEZHE PAG DIFERENCE FATURE NR 200 DT 23.12.2011
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 231,190 2012-03-28 2012-04-11 7010130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.27 DT.13.03.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 205,501 2012-04-04 2012-04-12 7610130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.34 DT.31.03.2012 DHE FAT.31 DT.26.03.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 58,875 2012-04-04 2012-04-12 8010130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.42 DT.30.03.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 8,640 2012-04-26 2012-04-27 9110130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.47 DT.04.04.2012
Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 65,009 2012-04-26 2012-04-27 2621270102012 QENDRA E ZHVILL DITOR LEZHE LIK FAT.30,31,32,33,36,37,38,48,49
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 335,385 2012-05-03 2012-05-09 9910130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.50,51,54 PRILL 2012
Komuna Shengjin (2020) LEKA - 2007 Lezhe 148,800 2012-05-03 2012-05-10 7125720012012 KOMUNA SHENGJIN LEZHE PAG 5%GARANCI PER BLERJE EKSKAVATORI
Bashkia Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 1,878,000 2012-05-09 2012-05-15 21821270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.29 DT.30.04.2012 LERJE PRESE GJ/AUTOMAT DHE PIRUN ELEKTRIK
Bashkia Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 563,604 2012-05-15 2012-05-21 22821270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.43 DT.30.02.2012
Komuna Milot (2019) LEKA - 2007 Laç 468,000 2012-05-16 2012-05-22 772560012012 KOD INST 2562001 KOMUNA MILOT LIKUJDUAR FATURE NR 75 DT 15.05.2012 FH NR 8 DT 15.05.2012 UP NR 5 DT 15.05.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 357,360 2012-05-21 2012-05-29 12510130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.76 DT.16.05.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 7,500 2012-05-21 2012-05-29 119.10130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.31 DT.15.04.2012
Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 81,630 2012-05-21 2012-05-29 3621270102012 QENDRA E ZHVILL DITOR LEZHE LIK FAT.52,53,55 SIPAS KONTRATES
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 84,259 2012-05-21 2012-05-29 11910130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.57,72,58, SIPAS KONTRATES
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 9,360 2012-05-28 2012-06-04 13110130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.78 DT.21.05.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 121,962 2012-06-12 2012-06-22 15110130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.95 DT.31.05.2012 SIPAS KONTRATES
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 17,472 2012-06-25 2012-06-26 16910130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.104 DT.15.06.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 7,920 2012-06-15 2012-06-28 16010130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.99 DT.07.06.2012
Komuna Velipoje (3333) LEKA - 2007 Shkoder 2,929,800 2012-07-24 2012-08-01 1347660012012 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FATURE 03502916 DT.05.07.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 140,508 2012-08-02 2012-08-09 20710130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.123,134,128,131,135 SIPAS KONTRATES
Komuna Shenkoll (2020) LEKA - 2007 Lezhe 995,400 2012-08-08 2012-08-16 10925710012012 KOM SHENKOLL LIK FAT.137 DT.05.08.2012
Komuna Velipoje (3333) LEKA - 2007 Shkoder 1,652,400 2012-08-13 2012-08-17 14327660012012 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FATURE NR 03502940 DATE 7.08.2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 10 2012-09-07 2012-09-11 232 10130212012 SPITALI LEZHE LIK DIF FAT.138 GUSHT 2012
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 499,508 2012-09-07 2012-09-12 23210130212012 SPITALI ;LEZHE LIK FAT.138,139,141,142,143,144 GUSHT 2012 SIPAS KONTRATES
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 242,220 2012-09-18 2012-09-21 24810130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.147 DT.07.09.2012 SIPAS KONTRATES
Bashkia Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 58,686 2012-09-18 2012-09-24 38321270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.88 DHE 89 DT.31.05.2012
Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 125,526 2012-09-25 2012-09-28 7421270102012 QENDRA E ZHVILL DITOR LEZHE LIK FAT. GUSHT-SHTATOR SIPAS KONTRATES
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 223,380 2012-10-03 2012-10-05 26610130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.151,158 SIPAS KONTRATES
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 9,999 2012-10-03 2012-10-05 266.10130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.19 DT.21.09.2012 PER BLERJE PERDE
Spitali Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 106,530 2012-10-05 2012-10-08 27910130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.161 DT.28.09.2012 SIPAS KONTRATES
Bashkia Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 1,005,643 2012-10-04 2012-10-08 40621270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.PRILL,MAJ 2012 SIPAS KONTRATES
Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) LEKA - 2007 Lezhe 94,373 2012-10-23 2012-10-26 8221270102012 QENDRA E ZHVILL DITOR LEZHE LIK FAT.160,162,163,165,166,167,170,171,173,174
Komuna Shenkoll (2020) LEKA - 2007 Lezhe 995,400 2012-10-29 2012-10-29 14425710012012 KOM SHENKOLL LEZHE LIK FAT.172 DT.18.10.2012 SHERBIM PASTRIMI