Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All ALBANIA NEW FARM SHPK All 3,121,388.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Materniteti Tirane (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 166,088 2012-03-09 2012-03-23 5710130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE barna kont vazhd 25.08.08 ft 14 dt 06.10.08 ser 38624464 fh 2056 dt 06.10.2008 me shkrese gjykate 11723 dt 02.11.10
Sp. Delvine (3704) ALBANIA NEW FARM SHPK Delvine 35,773 2012-04-03 2012-04-12 7610130662012 Spitali delvine lik.fat.tat.nr.66 date 03.02.2012 medikamente
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 16,662 2012-07-25 2012-08-02 7310120172012 1012017 LIK NGA BZ BUTRINT
Sp. Sarande (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 415,800 2012-08-08 2012-08-16 17310130842012 SHP ,ILACE NGA SPITALI SR
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 34,258 2013-04-09 2013-04-09 6610870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK UB 165 DT 29.06.2012 VEND 528/3 DT 19.06.2013
Sp. Sarande (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 10,010 2013-05-27 2013-06-12 11010130842013 SHP ILACE NGA SPITALI SR
Sp. Sarande (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 25,440 2013-05-27 2013-06-12 11110130842013 SHP BLERJE NEBULIZATOR NGA SPITALI SR
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 1,857,240 2013-10-21 2013-10-22 60010130492013 QSUT 602 barnaaut lidhje 2124/10 dt 19.06.13 kontr 3818/12 dt 15.07.13 ft 717 dt 30.09.13 ser 10612206 fh 2102 dt 30.09.13
Sp. Tropoje (1836) ALBANIA NEW FARM SHPK Tropoje 12,166 2013-09-18 2013-10-24 14910130872013 Sherbimi Spitalor Tropoje, likujdim ilace e materiale mjeksore, sipas Kontrates 27.06.2013, FT 103615 dt.22.7,104162 dt.2.9.2013
Materniteti Tirane (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 13,383 2013-10-02 2013-10-24 23610130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",medikamente,up 258 d 18/4/13,njf 2127/5 d 13/6/13,kontr 495/5 d 23/8/13,fat 593 d 21/8/13 s 10612332,fh 117 d 21/8/13,
Spitali Elbasan (0808) ALBANIA NEW FARM SHPK Elbasan 127,462 2013-10-25 2013-11-12 40510130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIA NEW FARM SHPK Gjirokaster 233,448 2013-11-21 2013-11-21 28410130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK medikamente FAT 502 DT 23.07.2013 NR SER 09159691 KONTRAT 4 DT 02.07.2013
Sp. Kruje (0716) ALBANIA NEW FARM SHPK Kruje 109,120 2013-11-21 2013-11-25 23410130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT ME NR 594 DT 21.08.2013
Spitali Korce (1515) ALBANIA NEW FARM SHPK Korçe 54,560 2013-12-05 2013-12-06 54110130192013 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.827 DT 13.11.13
Paraburgimi Sarande (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 9,978 2013-12-23 2013-12-24 980140562013 SHP ILACE NGA PARABURGIMI
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >