Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KALESHI - @ All 40,374,044.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) KALESHI - @ Tirane 10,000,000 2012-04-11 2012-04-18 7021011462012 nd/nr 1 punetore ik dru dekorat vazhd kontr 241 dt 10.03.2010 fat 27 dt 14.04.2010 seri 68759027 fl hyrje nr 16 dt 14.04.2010
Bashkia Vore (3535) KALESHI - @ Tirane 4,712,874 2012-07-24 2012-08-01 20021650012012 231 Bashkia Vore- peme dekorative, kont. nr.49/4 dt.02.04.2012 shtese kont. 49/7 dt.13.04.2012 pv.marrje dorezim dt.25.05.2012 sit.perf. dt.11.05.2012 fat.31 dt.11.05.2012 ,up.nr. 49 dt.16.02.2012njof.fit.49/3 dt.23.03.2012 app.09.04.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KALESHI - @ Tirane 199,860 2012-09-07 2012-09-12 31210100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve . pastrim luli up dt 10.5.2012, form 3,4 dt 14.5.2012, ft sr 04514552 dt 31.7.2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) KALESHI - @ Tirane 48,720 2012-09-25 2012-09-25 14810140962012 A.K.K.PRONAVE bl lule up nr 74 dt 7/9/2012 pv dt 17/9/2012 fat dt 18/9/2012 fh dt 20/9/2012
QFM Teknike Tirane (3535) KALESHI - @ Tirane 200,400 2012-11-13 2012-12-07 14610160562012 Qendra.Furniz.Mater.Tekni materiale per memorialin e policeve te vrare fat 13 26.10.2012 fh 5 30.10.2012
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) KALESHI - @ Tirane 10,928,840 2012-11-20 2012-12-13 26021011462012 nd/nr 1 punetore lik dru dekorat vazhd kontr 241 dt 10.03.2010 fat 27 dt 14.04.2010 seri 68759027 fl hyrje nr 16 dt 14.04.2010
Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) KALESHI - @ Sarande 474,600 2012-04-17 2012-04-25 3521380112012 BLERJE PEMESH NGA SHERBIMET
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KALESHI - @ Tirane 201,000 2013-03-15 2013-03-18 8310100392013 602 Drejt Pergjithsh Tatimeve .lik ft pastrim lulishtje up dt 8.2.2013, form fit dt 6.3.2013, ft seri 04514577 dt 6.3.2013
Bashkia Vore (3535) KALESHI - @ Tirane 9,445,257 2013-05-22 2013-06-06 97 21650012013 231 Bashkia Vore- peme dekorative, kont.26/4 dt.27.03.2013 up.nr.26 dt.18.02.2013 urdher. 112 dt.16.05.2013 form.njof.kont.26/1 dt.18.02.2013 form njof.fit.26/3 dt.19.03.2013 app.mars 2013 sit.perfund.16.05.2013 fat.46 dt.16.05.13 se.045145
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KALESHI - @ Tirane 137,136 2013-06-05 2013-06-14 15710100392013 602 Drejt Pergjithsh Tatimeve .lik ft mirmb pastrim lulishtje up dt 2.5.2013, nj fit dt 8.5.2013, seri 04514596 dt 14.5.2013
Bashkia Vore (3535) KALESHI - @ Tirane 522,500 2013-12-06 2013-12-06 24021650012013 231 Bashkia Vore Furnizim Vendosje peme, 5%, up.nr.49/10 dt.25.06.2012 urdher.1732 dt.20.11.2013 ft.negoc.49/11 dt.25.06.2012 pv. 49/12 dt.29.06.12 kont.49/15 dt.02.07.12, sit.perf. njof.fit.49/14 dt.29.06.12 fat.18 dt.19.11.2013 seria 0934
Bashkia Vore (3535) KALESHI - @ Tirane 3,432,057 2013-12-06 2013-12-06 24121650012013 231 Bashkia Vore peme dekorative 5%, up.nr.123 dt.22.05.13,app.27 maj 2013 njof.kont.123/2 dt.22.05.2013 kont.123/5 dt.11.07.2013 app.01 korrik 2013 relac.42 dt.15.11.2013 fat.17 dt.19.11.2013 seria 09342969
Mini Bashkia 8 (3535) KALESHI - @ Tirane 70,800 2013-12-20 2013-12-20 22421011372013 Min Bashk Nr 8 - Bl pleh organik up 18 dt 16.12.2013 ftese oferte 17.12.2013 fat 30 dt 18.12.2013 fh 36 dt 18.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >