Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All JOY - TRAVEL All 319,271.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Autoriteti i konkurrences (3535) JOY - TRAVEL Tirane 69,984 2012-04-17 2012-04-24 7010770012012 602 AUTORITETI I KONKURENCES AKTIVITET SOCIAL KULT. UP NR 18 DT 9.03.2012 PV DT 9.03.2012 FAT 209 DT 27.03.2012 SERI 01484705
Kuvendi Popullor (3535) JOY - TRAVEL Tirane 84,600 2012-05-07 2012-05-11 35010020012012 602-KUVENDI AUTOMJET ME QERA UP 169 DT 16.11.11 PV 3+4 DT 21.11.11 FAT 656 DT 21.11.11 SR 88666557 PROG 18.11.11
Aparati Projekte me miratim ne Sport (3535) JOY - TRAVEL Tirane 70,000 2012-09-07 2012-09-12 710120562012 604 1012056, projekt seminar um 212 dt 21.06.12, kontr 21.06.12, ft 518 dt 06.07.12 seri 03936514
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) JOY - TRAVEL Tirane 25,171 2012-11-20 2012-12-13 84410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHP KONFERENCE AUT114,6278,13.11.2012,URDH467,04.10.2012,F738,09.10.2012,S04325113PREVENTIV 09.10.2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) JOY - TRAVEL Tirane 69,516 2013-03-21 2013-03-25 4110140962013 A KK PRONAVE udhetim shkresa min nr 736/5 dt 7/2/2013 fat nr 69 dt 4/3/2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >