Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

  • Si i shpenzon parate administrate publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALB SHOOP All 1,121,363.00 14 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti Bujqesor (3535) ALB SHOOP Tirane 262,500 2012-02-17 2012-02-21 3110110412012 602 Univ. Bujq. bl mbajtese diploma up 11 dt 15.9.211 pv 24.10.11 fat 59 dt 8.11.2011 s 69203536 fh 124 dt 24.10.1
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALB SHOOP Tirane 38,000 2012-04-23 2012-04-25 20210100772012 1010077 602 DPDOGANAVE blerje shtypshkrime up nr 3865/1 dt 12.03.2012 pv dt 22.03.2012 fat nr 86 dt 23.03.2012 sr nr 69202557 fh nr 41 dt 5.04.2012
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ALB SHOOP Kruje 10,800 2013-06-05 2013-06-14 12510051122013 SA LIK FAT NR 141 DT 4.06.2013 ME NR SERIAL 69203616 NGA QTTB F KRUJE
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALB SHOOP Tirane 259,998 2013-07-03 2013-08-05 43410100012013 Min.Fin. certifikata(auditi0 urdh.prok.16 dt.18.01.2013,p.verb. dt.18.01.2013, fat.138 dt.14.05.2013, seri 69203613, f.h.209 dt.27.06.2013
Prokuroria e rrethit Fier (0909) ALB SHOOP Fier 3,600 2013-07-08 2013-08-22 12310280082013 PAGESE PER RREGJISTRA NGA PROKURORIA FIER 1028008
Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) ALB SHOOP Kavaje 27,300 2013-07-08 2013-09-23 7610140992013 INSTITUTI I TE MITRVE FATURE NR 144 DATE 17.06.2013
Komisariati i Policise Kukes (1818) ALB SHOOP Kukes 30,000 2013-07-10 2013-09-24 13110160302013 1818,komisarjati kukes 1016030 , blerje dokumenta fatura nr 143 dt 06.06.2013
Burgu 302 Tirane (3535) ALB SHOOP Tirane 58,365 2013-08-12 2013-10-17 7710140102013 BURGU 302 bl dokumente up nr 13 dt 21/6/2013 ft 21/6/2013 fit 27/6/2013 fat dt 1/7/2013 fh dt 1/7/2013
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) ALB SHOOP Tirane 56,400 2013-12-20 2013-12-23 191 10051292013 Dega Rajon e AKUnuk hidhet UB lik dokum urdh prok nr 20 dt 5.12.2013,proc verb dt 9.12.2013,njoft 16.12.2013,fat 161 dt 16.12.2013 seri 6920363,fl hyr nr 14 dt 16.12.2013
Drejtoria e shendetit publik Skrapar (0232) ALB SHOOP Skrapar 48,000 2013-12-19 2013-12-23 18210130442013 Skrapar;Drejt.e shend.publik;Fature nr.160/69203637dt.05/12/2013;U-P nr.11;dt.02/12/2013
Komisariati i Policise Kukes (1818) ALB SHOOP Kukes 12,000 2013-12-13 2013-12-18 25510160302013 1818,komisarjati kukes 1016030 , Flet dalja Nr 157dt20.11.2013
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Tirane (3535) ALB SHOOP Tirane 174,000 2013-12-18 2013-12-18 107101200820131 DRKK 602 kancelari up 10 dt 3.12.13 njapp 11.12.13 ft 164 dt 17.12.13 ser 69203641 fh 10 dt 17.12.13
Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane ALB SHOOP Tirane 54,000 2013-12-27 2013-12-30 1510290482013 602-Gjyk.Adm.Shka.Pare.Tira shtypshkrime,up nr 2 dt 25.11.2013,ftese per oferte dt 26.11.2013,fat nr 169,170 dt 27.12.2013,seri 69203646,69203647,fh nr 11 dt 10.12.2013
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) ALB SHOOP Vlore 86,400 2013-12-27 2013-12-30 174 1013014 2013 D SH P Q 1013014 SHTYPSHKRIME
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >