Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GEZIM SINO All 4,850,847.00 14 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 484,254 2012-02-27 2012-03-15 2221150032012 2115003 QENDRA EKON E ARSIM GJIROK 2115003) FURNIZIM ME FRUTA ZARZAVATE 01-2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 320,000 2012-06-22 2012-07-13 4310161062012 1016106 DREJTE KUFIRIT GJIROK PER lik ushqime
Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 333,140 2012-04-26 2012-04-27 4821150032012 2115003 QENDRA EKON E ARSIM GJIROK 2115003) FURNIZIM ME PERIME FRUTA-2012
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 128,355 2012-04-26 2012-04-27 48 21150032012 2115003 QENDRA EKON E ARSIM GJIROK 2115003) FURNIZIM ME PERIME FRUTA-2012
Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 146,225 2012-05-16 2012-05-21 6021150032012 QENDRA EKON E ARSIM GJIROK 2115003 PER PERIME FRUTA 04-2012
Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 396,550 2012-06-15 2012-06-27 7721150032012 2115003 QENDRA EKON E ARSIM GJIROK 2115003) FURNIZIM ME PERIME FRUTA-TENDER 23.06.2011 FATURA NR 5844379 ,30.04.2012 DHE FATURA NR 5844382 DT 31.05.2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 60,000 2012-12-10 2012-12-26 9810061062012 1016106 DREJTE KUFIRIT GJIROK PER USHQIME FAT 81 DT 13.11.2012 NR SER 5916957
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 411,823 2013-02-27 2013-02-28 2121150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT BLERJE GAZ + USHQIME TE NDRYSHME UBLERJE 3920
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 245,770 2013-03-26 2013-03-27 3521150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT FURNIZIM ME GAZ U/ BLERJE NR 4033
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 226,915 2013-06-20 2013-08-05 66521150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT FURNIZIM ME GAZ, UP NR 4 DT 31/01/2013, FNR 90 DT 31/01/2013, FH NR 1 DT 31/01/2013
Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 536,139 2013-08-27 2013-10-17 8221150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT GJIROKASTER ushqime, kontrate shtese 26/01/2013, fatura nr 08217805, 08217804 dt 30/04/2013
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 565,908 2013-09-26 2013-10-24 9621150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT GJIROKASTER ,furnizim me ushqime dhe zarzavate, tender 09/04/2013, u blerje 4828
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 515,146 2013-11-07 2013-11-15 10821150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT ushqime, fatura nr serial 08217812,7815,7814 dt 30/08/2013,30/09/2013
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 480,622 2013-12-16 2013-12-18 133521150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT FURNIZIM ME ushqime, tender 09/04/2013, ft nr 17 dt 31/10/2013, seria 082117817
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >