Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GECI All 1,470,025,063.00 202 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 16,599,500 2012-03-01 2012-03-20 12810060542012 231 DPRR SA Voskopoje Korce shk 1103 29.02.2012 dif up 99 04.02.2011 kont vazhd 9807 29.12.2008 fat 86 31.12.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 30,090,000 2012-03-01 2012-03-20 13110060542012 231 DPRR SA Kukes krume l 2 shkr 1140 29.02.2012 fat 15 30.06.2011 kont vazhd 2375/4 23.05.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 3,665,410 2012-03-01 2012-03-20 12710060542012 231 DPRR ndert b curri margegaj dragobi shk 1118 29.02.2012 dif up 581 27.06.2011 kont vazhd 10.10.2007
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 14,942,400 2012-03-01 2012-03-20 13010060542012 231 DPRR SA Kukes krume l 2 shkr 1140 29.02.2012 fat 19 31.07.2011 kont vazhd 2375/4 23.05.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 38,503,000 2012-03-01 2012-03-20 12510060542012 231 DPRR SA kukes krume l 2 shk 1140 29.02.2012 fat 15 30.06.2011 kont vazhd 2375/4 23.05.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 11,714,700 2012-03-01 2012-03-20 12610060542012 231 DPRR ndert f kruje milot l 9 shkr 1110 29.02.2012 fat 5 31.03.2010 kont vazhd 10605 30.12.2008
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 19,393,040 2012-03-01 2012-03-20 12910060542012 231 DPRR SA Kukes krume l 2 shkr 1140 29.02.2012 fat 19 31.07.2011 kont vazhd 2375/4 23.05.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 2,372,925 2012-03-07 2012-03-21 15110060542012 231 DPRR kosto tvsh mirmbajtje shkr 877/1 29.02.2012 shkr proj 182/2 20.02.2012 fat 36 01.02.2012 kont vazhd 04.11.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 23,303,190 2012-03-07 2012-03-21 15210060542012 231 DPRR ndertim rr Dragobi Valbone shk 1157 29.02.2012 dif up 406 19.04.2011 fat 91 31.01.2010 kont vazhd 4363/6 12.06.2009
Aparati Ministrise se Punes (3535) GECI Tirane 408,552 2012-03-09 2012-03-23 7410250012012 600 AP MIN PUNES PAGA KKOMB I PUNES SEMINAR FAT 9570 DT 16.12.2011 SR 00929570 URDH 1424 DT 3.10.2011 FAT 2100 DT 3.11.2011 SR 00192100 URDH EXTRA DT 2.11.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) GECI Tirane 119,330 2012-03-09 2012-03-23 7310250012012 602 AP MIN PUNES SEMINAR FAT 9964 DT 7.02.2012 SR 00929964 URDH 319 DT 6.02.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 61,320 2012-03-13 2012-03-30 6910160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,program nr 3684/3 dt 24.11.2011,fat nr 2338 dt 25.11.2011,seri 00192338
Aparati i Akademise (3535) GECI Tirane 29,120 2012-03-16 2012-04-02 5310220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE pritje shkresa 223/3,13.01.2012,f9833,20.01.2012,s00929833
Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) GECI Tirane 32,900 2012-03-19 2012-04-02 1510870072012 602 AKCE AKTIVITET UB 5 DT 27.01.2012 URDH 171 DT 18.01.2012 FAT 00929974 DT 8.02.2012
Qarku Tirane (3535) GECI Tirane 16,240 2012-04-02 2012-04-11 6220350012012 Keshilli Qarkut hotel deleg Grek urdh prok nr 52 dt 16.03.2012 proc verb dt 18.03.2012 fat 8225 dt 18.03.2012 seri 01888225
Kuvendi Popullor (3535) GECI Tirane 120,000 2012-03-29 2012-04-11 26510020012012 602-KUVENDI pritje prog 8.03.2012 f 21.3.2012 s 01888288
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GECI Tirane 145,796 2012-03-27 2012-04-11 10410110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE URDH 586 DT 6.12.2011 URDH. 620 DT 28.12.2012 FAT 9659 DT 22.12.2012 SERI 00929659 FAT 9728 DT 5.101.2012 SERI 00929728
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GECI Tirane 211,690 2012-04-03 2012-04-12 10510160012012 602-Aparat.Min.Brende pritje-percjellje,program nr 3684 dt 24.11.2011,fat nr 2338 dt 25.11.2011,seri 00192338
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) GECI Tirane 66,500 2012-04-04 2012-04-12 3110120302012 604 Federata Shqiptare e Peshngritjes. QERA SALLE UR NR. 4 DT 15.1.2012 PV. 19.1.2012 PV. 19.1,2012 FAT NR 9811 DT 19.9.2012 SER 00929811
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 2,422,650 2012-04-10 2012-04-18 24910060542012 231 DPRR tvsh kosto kont vazhd 04.11.2009,fat 38 01.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 103,740 2012-04-11 2012-04-18 11110030012012 602km pritje urdh.24.02.2012,prog23.02.2012,f8089,24.02.2012,s01888089
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) GECI Tirane 70,000 2012-04-16 2012-04-23 6610111402012 602 Fak Shk Natyres qera salle shk 4.4.2012 progr pune 25-28/4/2012 fat 8386 dt 5.4.2012 s 01888386
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 1,261,540 2012-04-13 2012-04-23 13110170012012 602,MIN MBROJT DASH,PRITJE,PROGRAM 3843 D 20/3/12,FAT 8322 D 26/3/12 S 01888322,PROG 3419 D 7/3/12,FAT 8180 D 7/3/12 S 01888180
Departamenti i Kufirit dhe Migracionit (3535) GECI Tirane 73,080 2012-04-17 2012-04-24 1910160992012 602-Apar.Dep.Kufi.Migra pritje-percjellje,program nr 56 dt 16.03.2012,fat nr serie 8280 dt 20.03.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 78,792 2012-04-17 2012-04-24 29310040012012 602 ministria ekonomise. qera salle progr dt 13.2.2012, ft seri 8045 dt 17.2.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) GECI Tirane 107,000 2012-04-26 2012-04-27 14710250012012 602 AP MIN PUNES SEMINAR,UP EX D 10/4/12,FAT 8429 D 10/4/12 S 01888429
Federata Shqipetare e Volejbollit (3535) GECI Tirane 500,000 2012-04-06 2012-04-13 2510120282012 604 FEDERATA VOLEJBOLLIT. AKOMODIM SPORTISTESH UR NR 7 DT 29.7.2011 PV. 29.7.2012 FAT NR 6028 SER88346028 DT 29.7.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) GECI Tirane 50,260 2012-04-05 2012-04-13 5210041312012 602 AIDA.shp trajnimi ft seri 8285 dt 21.3.2012, urdher tit dt 21.3.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) GECI Tirane 135,268 2012-05-02 2012-05-09 22410500012012 602 instat shp qera prog 23.1.2012 f 27.1.2012 s 00929886
Aparati Ministrise se Financave (3535) GECI Tirane 147,000 2012-05-08 2012-05-11 27510100012012 602-MIN E FINANCES KATERING FAT 1044 DT 24.04.12 SR 02811044 URDHER 23 DT 05.04.12 URDHER 23/1 DT 13.04.12
Bashkia Tirana (3535) GECI Tirane 116,704 2012-05-14 2012-05-17 25521010012012 Bashkia Tirane mater urdh prok nr 52 dt 09.02.2012 proc verb dt 09.02.2012 fat 01888001 dt 11.02.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 987,000 2012-05-14 2012-05-17 20110170012012 602,min mbrojt dash,pritje,prog 5723 d 1180 d 10/5/12 s 02811180,prog 5483 d 30/4/12,fat 1167 d 9/5/12 s 02811167
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GECI Tirane 75,040 2012-05-16 2012-05-21 24910150012012 602-MIN E JASHTMWE PRITJE PRIG 16/12 DT 17.02.12 FAT 8140 DT 01.03.12 SR 018888140
Aparati Ministrise se Punes (3535) GECI Tirane 70,900 2012-05-18 2012-05-28 18510250012012 602 AP MIN PUNes qera salle fat 1212 dt 14.05.2012 sr 02811212 urdh 967 dt 23.04.2012 kerk 967/1 dt 23.04.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 2,569,055 2012-05-18 2012-05-28 41910060542012 231 DPRR kosto,T.V.SH,shkrese nr 2501/1 dt 15.05.2012,691 dt 08.05.2012,fat nr 39 dt 01.04.2012,seri 43253872,kontrate ne vazhdim dt 04.11.2009
Galeria Kombetare e arteve (3535) GECI Tirane 60,000 2012-05-22 2012-06-05 6510120212012 604 GALERIA Pritje percjellje me ur ministri 14 dt 20.01.2012 fat 9944 dt 02.02.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GECI Tirane 3,566,470 2012-05-25 2012-06-07 45610060542012 231 DPRR Nd.Rr.Dragobi-Valbone,shkrese nr 1840 dt 05.04.2012,fat nr 9 dt 30.04.2012,seri 43253947,kontrate nr 4363/6 dt 12.06.2009 ne vazhdim
Aparati Ministrise se Financave (3535) GECI Tirane 585,000 2012-06-07 2012-06-13 37510100012012 602-MIN E FINANCES PAGA .dreke pune progr dt 30.5.2012, ft seri 02811362 dt 31.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 84,560 2012-06-11 2012-06-21 19610030012012 602 k ministrave pritje prog 7.5.2012 f 8.5.2012 s 02811154
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) GECI Tirane 438,750 2012-06-11 2012-06-22 23110170092012 602 REP 1001 PAGESE PRITJE PERCJELLJE ME UR MIN 5723 DT 08.05.2012 FAT 1181 DT 31.05.2012