Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All FUSHA All 1,268,240,289.00 127 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 13,960,496 2012-02-13 2012-02-20 5621010012012 Bashkia Tirane lik pastrim qyteti vazhd kontr 8510 dt 05.09.2008 situac 35 dt 1-30 korrik 2011 fat 41601800 dt 02.08.2011
Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 60,000,000 2012-02-22 2012-02-23 2028110012012 231 Kom.Farke-rikonst. rruga Elbasani-Farke ,kont.ne vazhdim dt.16.12.2008 fat. nr.259 dt.06.02.2012 seria 41601851 ,sit.perf. dt.16.05.2010 pv.kol. dt.27.05.2010
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) FUSHA Tirane 2,637,462 2012-03-15 2012-03-30 3010060472012 DPUK garanci punimesh pv marrje dorzim 21.11.2011 urdher 586 12.03.2012
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 65,000,000 2012-03-19 2012-04-02 12121010012012 Bashkia Tirane rikual urban Fusha Aviac vazhd kontr 5031 dt 22.06.2010 sit perf 20.04.2011 fat 41601795 dt 11.07.2011 proc verb kol 13.06.2011
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 5,400,000 2012-04-10 2012-04-18 17021010012012 Bashkia Tirane lik pastrim qyteti vazhd kontr 8510 dt 05.09.2008 situac 37 dt 1-30 shtator 2011 fat 41601815 dt 10.10.2011
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 13,615,876 2012-04-10 2012-04-18 15321010012012 Bashkia Tirane lik pastrim qyteti vazhd kontr 8510 dt 05.09.2008 situac 35 dt 1-30 gusht 2011 fat 41601806 dt 06.09.2011
Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 18,754,225 2012-04-17 2012-04-24 8028110012012 231 Kom.Farke rikonst. rr.elbasanit -Farke e vogel ,up.nr.1597/8 dt.05.08.2010 kont. nr.1597/9 dt.06.08.2010 fat. nr.303 dt.26.03.2012 seria 41601856 ,sit. perfund. dt.06.11.2010 ,pv kolaud. dt.19.11.2010
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Tirane (3535) (0000) FUSHA Tirane 1,304,882 2012-04-06 2012-04-13 010069262012 231 PIU,NDERTIM BANESA,KONTR VAZH CW-2 D 3/6/09,FAT 69480629 D 30/6/11
Sanatoriumi Tirane (3535) FUSHA Tirane 118,500 2012-04-12 2012-04-19 9210130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI terheqje mbeturina up 2 dt 03.01.12 kontr 05.01.12 ft 309 dt 05.04.12 ser 41601862 sit 05.04.12
Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) FUSHA Tirane 4,599,400 2012-05-02 2012-05-09 321011572012 P I U Bashkise lik TVSH sit ndert banesa vazhd kontr CW01 dt 12.02.2009 fat 41601778 dt 02.05.2011
Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 651,036 2012-05-04 2012-05-11 1928110012012 231 Kom.Farke- riparim irrugeve , kont.ne vazhdim dt. 11.11.2008 fat.nr. 142 dt.31.12.2010,seria 41601742 sit.perf. dt.15.12.2009 pv. dt.20.12.2009 fat. nr.8 dt. 17.12.2009 sit. dt.15.12.2009 fat. nr.142 dt.31.12.2010 lik.perf. fat.nr.8
Komuna Baldushk (3535) FUSHA Tirane 2,600,000 2012-05-09 2012-05-14 4927970012012 231 KOM BALDUSHK RIKONSTR SHKOLLA KOCAJ KONTR VAZHD 04.07.2011 SIT PERF (PJESORE) 12.04.2012 AKT KOL 26.04.2012 FAT 315 DT 30.04.2012(PJESORE)
Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 27,221,110 2012-05-09 2012-05-15 10528110012012 231 Kom.Farke-rikonst. varreza lagjia agallare, up.nr.5 dt.01.12.2010,kont. nr.2081/3 dt.18.03.2011,sit. nr.1 dt.30.03.2012 fat. nr.305 dt.30.03.2012 seria 41601858 ,njof.fit. dt.12.01.2011,app.dt.14.03.2011
Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 9,816,480 2012-05-09 2012-05-16 10628110012012 602 Kom.Farke- pastrim territori, up.nr.8 dt.28.09.2012 kont.ne vazhdim nr.1621/3 dt.30.11.2011,fat. nr.318 dt.01.05.2012 seria 41601872 sit.nr.1 dt. 30.04.2012
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 19,000,000 2012-05-10 2012-05-16 24221010012012 Bashkia Tirane lik rik urb F Avac vazhd kontr 6937 dt 17.08.2009 dif situac 17.02.2011 fat 41601790 dt 08.06.2011,fat 41601766 dt 31.03.2011
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 7,724,822 2012-05-15 2012-05-21 25921010012012 Bashkia Tirane lik pastrim vazhd kontr 8510 dt 05.093.2012 sit 37 shtator 2011 fat 41601815 dt 10.10.2011
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 15,334,763 2012-05-15 2012-05-21 26721010012012 Bashkia Tirane lik pastrim vazhd kontr 8510 dt 05.093.2012 sit 38 tetor 2011 fat 41601821 dt 07.11.2011 sit 39 nentor 2011 fat 41601837 dt 14.12.2011
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) FUSHA Tirane 279,300 2012-05-17 2012-05-22 20210170012012 602,MIN MBROJT DASH,PASTRIM,UP 508 D 29/12/10,PV 31/12/10,FAT 240 D 19/12/10 S 41601831,KONTR VAZH 31/12/10
Komuna Petrele (3535) FUSHA Tirane 1,000,000 2012-05-23 2012-06-06 8527950012012 KOM PETRELE SHP PASTRIMI UP 1 DT 15.02.2011 KONTR 29.07.2011 NJOFT FIT 25.07.2011 FAT 314 DT 29.04.2012 SIT 29.07.2012
Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 11,926,840 2012-06-12 2012-06-22 1322 602-Bashkia Vore-lik.pastrimi ,kont. dt.13.05.2011,up. nr.19 dt.20.01.2011 njof.fit. 19/5 dt.15.04.2011 sit. 13.05.2011-31.12.2011,fat.232 dt.21.11.2011,239 dt.09.12.2011,326 dt.23.05.2012
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 9,270,923 2012-06-12 2012-06-22 37521010012012 Bashkia Tirane lik pastrim dhjetor vazhd kontr 8510 dt 05.09.2008 sit nr 40 dt 1-31 dhjetor 2011 fat 41601844 dt 04.01.2012
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 12,197,363 2012-06-12 2012-06-22 36621010012012 Bashkia Tirane lik pastrim nentor vazhd kontr 8510 dt 05.09.2008 sit nr 39 dt 1-30 nentor 2011 fat 41601837 dt 14.12.2011
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 1,320,370 2012-07-27 2012-08-03 50121010012012 Bashkia Tirane lik 5% rikon parku madh vazhd kontr 9822 dt 16.11.2009 sit perf 16.04.2010 proc verb kol 12.07.2011
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 1,000,000 2012-07-27 2012-08-03 50221010012012 Bashkia Tirane lik rikon fusha Aviac vazhd kontr 6937 dt 17.08.2009 sit perf 17.02.2011 fat 41601790 dt 08.06.2011 ,fat 41601766 dt 31.03.2011 proc verb kol 25.04.2011
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 160,719 2012-07-27 2012-08-03 50321010012012 Bashkia Tirane lik 5% rikul sheshi vazhd kontr 5765 dt 12.06.2008 sit perf 11.09.2008 proc verb kol 02.12.2008
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 459,425 2012-07-27 2012-08-03 56221010012012 Bashkia Tirane lik 5% sist tnjesia 1 kontr vazhd 11243 dt 29.12.2009 sit 01.03.2010 proc verb kolaud 17.052010 proc verb perf 24.06.2011
Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 20,522,799 2012-08-01 2012-08-08 18628110012012 231-KOM FARKE RIK RRUGE FARKE E VOGEL UP 6 DT 01.12.2010 KONT 2082/4 DT 16.04.2011 SIT 07.07.2012 SR 41601838 FAT 943 DT 13.07.2012 NJOFT FIT 23.03.2011
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 13,889,565 2012-08-02 2012-08-09 60021010012012 602Bashkia Tirane -pastrim qyteti, kont.ne vazhdim nr.8510 dt.05.09.2008 sit. nr.43 dt.1-31 mars 2012 fat.41601860 dt.05.04.2012
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 12,356,956 2012-08-02 2012-08-09 59721010012012 602 Bashkia Tirane - pastrim Qyteti, kont.ne vazhdim 8510 dt.05.09.2008 sit,2 periudha 1-29 shkurt 2012 fat.nr.41601853 dt.06.03.2012
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 13,012,256 2012-08-06 2012-08-14 58621010012012 602 Bashkia Tirane - pastrim Qyteti, kont.ne vazhdim 8510 dt.05.09.2008 sit,2 periudha 1-31 janar 2012 fat.nr.41601850 dt.06.02.2012
Komuna Berzhide (3535) FUSHA Tirane 500,000 2012-08-15 2012-08-20 108 2796001 2012 602 KOM BERZHITE PASTRIM TERITORI UP 3 DT 27.05.2010 URDH KVO 15/1 DT 27.05.2010 NJOFTIM KONTR 405 DT 28.06.2010 RAP OERF 517 DT 08.07.2010 NJOFT FIT 551 DT 18.07.2010 KONTR 592 DT 09.08.2010 SIT PERF 05.06.2011 FAT 217 DT 09.09.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 4,343,646 2012-08-27 2012-08-30 17810560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv dt 23.3.2011, ft seri 41601843/870/848/908 dt 15.8.2012
Komuna Baldushk (3535) FUSHA Tirane 2,600,000 2012-09-05 2012-09-11 88 2797001 2012 KOM BALDUSHK RIKONSTR SHKOLLA KOCAJ KONTR VAZHD 04.07.2011 SIT PERF PJ 12.04.2012 AKT KOL 26.04.2012 FAT 315 DT 30.04.2012
Bashkia Vlore (3737) FUSHA Vlore 20,975,151 2012-09-05 2012-09-11 49821460012012 BASHKIA 2146001 kon 2135 dt 10.08.2012 fat 361 dt 04.09.2012 sit 1
Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 13,577,314 2012-09-10 2012-09-12 69221010012012 Bashkia Tirane - pastrim Qyteti, kont.ne vazhdim 8510 dt.05.09.2008 sit,44 periudha 1-30 prill 2012 fat.nr.41601873 dt.07.05.2012
Komuna Kashar (3535) FUSHA Tirane 2,397,374 2012-09-14 2012-09-17 27528090012012 231-KOM KASHAR RRUGA YZBERISHT KONT 11.01.12 PV 09.01.12 FAT 340 DT 02.07.12NE VAZHD
Komuna Kashar (3535) FUSHA Tirane 11,975,258 2012-09-19 2012-09-24 27428090012012 231-KOM KASHAR rikon rrug"Ribezi" ne Yzberisht,V.K.K 4 dt 18.03.2011,49 dt 31.08.2012,up nr 11 dt 18.03.2011,njoftim 708/2 dt 13.05.2011,kontrat 708/4 dt 28.06.2011,sit dt 20.01.2012,pv kolaudim dt 15.02.2012,fat nr 304 dt 27.03.2012,seri
Komuna Sauk (3535) FUSHA Tirane 17,520,156 2012-09-03 2012-09-04 21028110012012 231-KOMUN A FARKE NDERTIM RRUGE KTHESA LUNDER PV 22.05.12 SIT 11.05.12 FAT 329 DT 28.05.12 KONT NE VAZHD 666/2 DT 10.04.12
Komuna Shengjin (2020) FUSHA Lezhe 12,350,000 2012-08-31 2012-09-04 16025720012012 KOMUNA SHENGJIN LEZHE PAG FAT NR 350 DT 31.07.2012
Komuna Shengjin (2020) FUSHA Lezhe 1,359,709 2012-10-01 2012-10-05 17725720012012 KOMUNA SHENGJIN LEZHE PAG FAT NR 364,365 DHE 366 DT 17.09.2012