Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A All 2,552,372,308.00 1,349 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 186,207 2012-02-01 2012-02-01 92/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Bashkia Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 8,987,400 2012-02-01 2012-02-01 21387 BASHKIA 2146001 INVALID JANAR 2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 438,224 2012-02-01 2012-02-01 20898 PAGE JANAR D.KUFIRIT 1016107
Dega e Thesarit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 18,000 2012-02-01 2012-02-01 21315 DIETA DEGA E THESARIT KODI 1010037
Dega e Thesarit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 305,202 2012-02-01 2012-02-01 20588 PAGAT MUAJI JANAR 2012 DEGA E THESARIT KODI 1010037
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 60,220 2012-02-01 2012-02-01 20863 P/BASHKESHORT JANAR D.KUFIRIT 1016107
Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 323,265 2012-02-01 2012-02-02 21892 PAGA JANAR INSPEKTORIATI I PUNES 1025087
Bashkia Durres (0707) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Durres 2,820,100 2012-02-01 2012-02-02 3921070012012 2107001 BASHKIA DURRES INVALID PUNE JANAR 2012 RAJONI 5
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 8,654,792 2012-02-02 2012-02-02 22453 DREJTORIA ARSIMORE 1011038 PAGA
Drejtoria Arsimore Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 5,156,959 2012-02-03 2012-02-06 2910110152012 PAGA MUAJI JANAR, DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE (1011015)
Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 3,172,912 2012-02-06 2012-02-06 2121110012012 NDIHME EKONOMIKE BASHKIA FIER 2111001 ANTONETA DHIMA
Drejtoria Arsimore Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 793,267 2012-02-03 2012-02-06 2810110152012 PAGA MUAJI JANAR, DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE (1011015)
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 3,386,141 2012-02-07 2012-02-07 721110082012 PAGA NDERMARRJA PASTRIMIT JANANR 2012 SAVETA BUSHI
Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 521,861 2012-02-07 2012-02-08 2621110132012 PAGA JANAR 2012 KLUBI SHUMSPORTESH
Komuna Terpan (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 68,040 2012-02-02 2012-02-08 1723070012012 pagesa kryepleq muaji janar per Komunen Terpan (2307001)
Komuna Mollaj (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 270,000 2012-02-13 2012-02-14 3125080012012 NDIHME EKONOMIKE KOMUNA MOLLAJ
Komuna Mollaj (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 26,004 2012-02-10 2012-02-14 1825080012012 PAGA KODI INSTIT 2508001 KOMUNA MOLLAJ
Komuna Mollaj (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 653,630 2012-02-10 2012-02-14 1925080012012 PAGA KODI INSTIT 2508001 KOMUNA MOLLAJ
Universiteti Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 3,940,690 2012-02-14 2012-02-15 3610110462012 1011046 Universiteti Korce Bursa
Komuna Mollaj (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 122,220 2012-02-13 2012-02-20 3425080012012 KESHILLTARET KOMUNA MOLLAJ
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 15,300 2012-02-14 2012-02-20 1510110382012 DAR VLORE ROJE JANAR 2012
Komuna Voskop (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 1,079,873 2012-02-17 2012-02-20 425060012012 NDIHME EK DHE PAAFTESI KOMUNA VOSKOP KORCE
Komuna Qender (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 37,500 2012-02-17 2012-02-20 3925090012012 2509001 KOMUNA QENDER ndime ekonomike
Komuna Qender (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 3,240,800 2012-02-17 2012-02-20 4025090012012 2509001 KOMUNA QENDER ndime ekonomike,paaftesi
Drejtoria Arsimore Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 246,933 2012-02-16 2012-02-21 5210110152012 HONORARE DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE
Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 4,881,600 2012-02-21 2012-02-21 4921110012012 INVALID PUNE BASHKIA FIER 2111001 ANTONETA DHIMA
Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 19,351,100 2012-02-21 2012-02-21 5021110012012 PAGESE PAAFTESIE BASHKIA FIER 2111001 ANTONETA DHIMA
Komuna Libonik (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 680,000 2012-02-20 2012-02-21 5125020012012 2502001 komuna libonik ndihma ekonomike
Komuna Libonik (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 3,345,600 2012-02-20 2012-02-21 5225020012012 2502001 komuna libonik pagese paaftsie
Drejtoria Arsimore Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 32,400 2012-02-21 2012-02-22 5710110152012 DIETA SHERBIMI DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE
Spitali Elbasan (0808) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Elbasan 14,040 2012-02-22 2012-02-23 3410130162012 Paga Spitali Civil Elbasan Mimoza Zyberi
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 67,289 2012-02-22 2012-02-23 25 1016107 2012 ORE NATE JANAR D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 29,346 2012-02-23 2012-02-23 2210110382012 DAR 1011038 SHPENZIME TRANSPORTI
Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 106,270 2012-02-23 2012-02-23 4421110132012 DIETA SHUMESPORTI FIER 2111013 TRENDELINA DOKO
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 340,968 2012-02-23 2012-02-23 1310110382012 DAR 1011038 SHPENZIME TRANSPORTI
Bashkia Durres (0707) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Durres 2,997,000 2012-02-23 2012-02-24 9121070012012 2107001 BASHKIA DURRES INVALID PUNE SHKURT 2012
Bashkia Elbasan (0808) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Elbasan 10,526,800 2012-02-23 2012-02-24 94/121090012012 Bashkia Elbasan paaftesi Veronika Janku F25314003F
Komuna Mollaj (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 1,551,500 2012-02-23 2012-02-24 3625080012012 PAAFTESI E INVALIDE KOMUNA MOLLAJ
Bashkia Berat (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 10,140,250 2012-02-23 2012-02-27 6921020012012 pagese per paaftesi,paraplegjik dhe kujdestari muaj shkurt nga Bashkia Berat 2102001
Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 9,782,900 2012-02-24 2012-02-27 13321220012012 INVALIDE,PARAPLEGJIKE SHKURT BASHKIA 2122001