Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All EURODENTA All 5,289,951.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) EURODENTA Fier 355,920 2012-03-16 2012-04-02 45/110130072012 MATERIALE PER KLINIKEN DREJT E SHEND PUBLIK FIER
Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) EURODENTA Kuçove 149,700 2012-04-04 2012-04-12 4810130332012 shpenz.per ilace drejt.shendetit publik kod.1013033 fat.02154259 dt.27.03.2012
Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) EURODENTA Devoll 194,760 2012-06-14 2012-06-26 8510130272012 DSHP DEVOLL PER EURODENTA BLERJE MATERIALE MJEKESORE
Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) EURODENTA Shkoder 1,780,920 2012-10-09 2012-10-15 24110130132012 DREJ SHERB PARESOR KONTRATE MATERJ STAMOTOLOGJIKE LIKUJ FAT NR 04249861 24.09.2012
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) EURODENTA Tirane 344,040 2012-10-17 2012-10-22 22610140482012 Drejt.Pergjith.Burgjeve mat stomatologjike up 21 dt 02.08.12 pv 18.09.12 ft 1362 dt 18.09.12 ser 04249862 fh 1 dt 24.09.12
Klinika Stomatologjike Universitare Tirane (3535) EURODENTA Tirane 470,400 2012-11-27 2012-12-17 10610130532012 602 KLINIKA STOMATOLOGJIKE UNIVERSITARE mat pajisje up 20.09.12 pv26.11.12 ft 1664 dt 26.11.12 ser 04964364 dt fh 18 dt 26.11.12
Burgu 325 Tirane (3535) EURODENTA Tirane 11,000 2012-06-04 2012-06-11 6710140112012 602-I.E.V.P Ali demi mat dentare up nr 14 dt 18/5/2012 pv dt 21/5/2012 fat nr 744 dt 21/5/2012 fh nr 14 dt 21/5/2012
Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) EURODENTA Devoll 98,839 2013-05-28 2013-06-12 7510130272013 DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK EURODENTA PER MATERJALE MJEKSORE
Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) EURODENTA Kavaje 18,000 2013-06-12 2013-06-19 9010130302013 DSHP LIKUIDIM BLERJE PAISJE DENTARE FAT 732 DT 11.06.2013
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) EURODENTA Korçe 276,900 2013-07-04 2013-08-20 16510130092013 ILACE DHE MAT.TE TJERA FAT.701 DR. E SHENDETIT PUBLIK KORCE
Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) EURODENTA Shkoder 1,490,640 2013-07-10 2013-09-24 18510130132013 DREJTORIA E SHERBIMIT SHENDETSOR PARSOR SHKODER FAT.09992934 DT. 02.07.2013
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) EURODENTA Kolonje 98,832 2013-11-06 2013-11-15 17910130312013 Drejtoria e shendetit publik kolonje shp.per materiale dhe pajisje laboratorike urdh.prok.nr.32dt16.09.2013,fat.nr.1292dt11.10.2013dhe fh.nr.15&15/1dt11.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >