Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All BUKA / TIRANE All 147,840.00 2 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) BUKA / TIRANE Tirane 117,120 2012-05-24 2012-06-08 11721011462012 Nderm punt nr 1 lik buke urdh prok nr 153 dt 30.12.2011 proc verb dt 30.12.2011 kontr 1444 dt 30.12.2011 fat 41 dt 31.01.2012 seri 8413710.2011 seri 84137620 , fl hyr 6 dt 1.11.2011 fat 35 dt 30.11.2011 seri 84137624 fl hyr nr 9 dt 30.11.11
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) BUKA / TIRANE Tirane 30,720 2012-11-22 2012-12-13 26321011462012 Nderm punt nr 1 lik buke vazhd kontr 1444 dt 30.12.2011 fat 5 dt 31.05.2012 seri 84137641 fl hyr nr 9 dt 30.11.11
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >