Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BANKA E TIRANES All 10,623,489,336.00 10,659 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Shengjin (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 4,109,900 2012-01-27 2012-01-30 7693 KOMUNA SHENGJIN LEZHE PAG NDIHME EKONOMIKE DHE PAAFTESI JANAR 2012
Zyra Arsimore Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 1,535,775 2012-01-27 2012-01-30 33101110112 LIKUJDUAR TRANSPORTIN E MESUESVE DHE NXENESVE PER PERIUDHEN MAJ-DHJETOR 2011,ARSIMI LB
Mini Bashkia 7 (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,133,040 2012-01-27 2012-01-30 20/2101144/2012 606 Min.Bashkia 7-nd.ekonomike,bordero dhjetor 2011 vkb.nr.1 dt.26.02.2012
Parqet Kombetare Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 126,013 2012-02-01 2012-02-01 5 1012068 2012 PAGA PARKU ARKEOLOGJIK SHKODER
Gjykata e rrethit Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 2,807,416 2012-02-01 2012-02-01 20728 PAGA JANAR GJ.RRETHIT 1029040
Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 755,306 2012-02-01 2012-02-01 1623080012012 pagese per pagat e personelit muaj janar nga Komuna Velabisht 2308001
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 138,174 2012-02-01 2012-02-01 7010100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 3
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA E TIRANES Tirane 88,548 2012-02-01 2012-02-01 1810120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Drejtoria e Pyjeve Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 570,602 2012-02-01 2012-02-01 1610260092012 PAGA 1-31 JANAR PYJORJA FIER 1026009 SHQIPONJA TOTAJ
Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 28,802 2012-02-01 2012-02-01 1723080012012 pagese per pagat e personelit muaj janar nga Komuna Velabisht 2308001
Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,735,848 2012-02-01 2012-02-01 3510160202012 600-Drej.Polic.Qarku.Tirane pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan1850/fakt1849
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,151,508 2012-02-01 2012-02-01 2310130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat janar 2012 nr punonj pl 131 fakt 124
Komisariati i Policise Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 80,989 2012-02-01 2012-02-01 21031 PAGA JANAR D.RENDIT 1016022
Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 388,752 2012-02-01 2012-02-01 1923080012012 pagese per keshilltaret ,muaj janar nga Komuna velabisht 2308001
Qendra Komunitare per te Moshuar (3535) BANKA E TIRANES Tirane 255,900 2012-02-01 2012-02-01 821011602012 Qendra Moshuarve paga janar 2012 lista nr pun 9-9
Gjykata e Apelit Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 1,169,235 2012-02-01 2012-02-01 20799 PAGAT MUAJI JANAR 2012 GJYKATA E APELIT KODI 1029008
Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) BANKA E TIRANES Tirane 21,825 2012-02-01 2012-02-01 1210251132012 600 QKTVDH PAGA janar 2012 pl 12 /1
Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) BANKA E TIRANES Tirane 694,052 2012-02-01 2012-02-01 510250952012 600 QKPVIKTIMAVE TRAFIKUT PAga janar 2012 pl18/118
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 66,596 2012-02-01 2012-02-01 2210160622012 paga Prefektura 1016062 Anida Cirakolli
Dega e Thesarit Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 41,641 2012-02-01 2012-02-01 910100192012 KOD INST 1010019 DEGA E THESARIT LAC LIKUJDIM PAGA PER MUAJIN JANAR 2012
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 3,358,194 2012-02-01 2012-02-01 17 1029037 2012 GJYKATA E RRETHIT SHKODER PAGA
Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 2,395,425 2012-02-01 2012-02-01 2410050092012 PAGA JANAR 2012 BREJT E BUJQ DHE USHQ FIER
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 252,617 2012-02-01 2012-02-01 20514 ZYRA RAJONALE E SHERB.SOCIAL 1025058 PAGA JANAR
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 661,131 2012-02-01 2012-02-01 1210120022012 1012002 monumentet pagat janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,247,112 2012-02-01 2012-02-01 90/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012 nr pun 201/199
Drejtoria Qendrore e Zyrave te Sherbimit Turistik (3535) BANKA E TIRANES Tirane 229,347 2012-02-01 2012-02-01 710120882012 600 Zyra e SH Turisstik PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL 20 FAKT 20
Bashkia Tirana (3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,743,153 2012-02-01 2012-02-01 4421010012012 Bashkia Tirane paga janar 2012 liste pagese 2011
Dega e Thesarit Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 46,389 2012-02-01 2012-02-01 14 1010033 2012 DEGA THESARIT SHKODER PAGA
Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) BANKA E TIRANES Tirane 49,203 2012-02-01 2012-02-01 1410110522012 600 INSTITUTI I NXENESVE QE S;DEGJOJNE PAGE BORDERO JANAR 2012 PL 72 F 66
Bashkia Tirana (3535) BANKA E TIRANES Tirane 112,895 2012-02-01 2012-02-01 4621010012012 Bashkia Tirane paga janar 2012 liste pagese 2011 nr pun 3-3
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) BANKA E TIRANES Tirane 45,905 2012-02-01 2012-02-01 1310140452012 600-Q.P.Zyrtare paga muaji janar 2012 nr.pun plan/fakt 24
Zyra e Permbarimit Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 364,209 2012-02-01 2012-02-01 214 PAGAT JANAR 2012 PERMBARIMI LEZHE
Gjykata e rrethit Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 200,436 2012-02-01 2012-02-01 17029 PAGA GJYKATA PERMET
Bordi i Kullimit Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 812,034 2012-02-01 2012-02-01 1210050672012 paga personeli muaji janar per Bordin e Kullimit (1005067)
Avokati i Shtetit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 138,596 2012-02-01 2012-02-01 3110140582012 600-Avokatura e Shtetit paga muaji janar 2012 Nr.punonj plan 54 fakt 49
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 392,155 2012-02-01 2012-02-01 10 1025042 12 paga QFP Sulejman Lusha 027170009
Zyra e Punes Kavaje (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 98,022 2012-02-01 2012-02-01 07 ZYRA PUNES PAGA JANAR 2012
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) BANKA E TIRANES Tirane 54,772 2012-02-01 2012-02-01 1710290012012 600 Zyra e Administrimit Buxhetit Gjyqesor Tirane "page JANAR 2012 sipas list-pag.nr.pun pl/fakt 1/1
Dogana tre urat Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 149,271 2012-02-01 2012-02-01 1110096 DOGANA PAGA JANAR 2012
Drejtoria e shendetit publik Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 226,619 2012-02-01 2012-02-01 1913040 DSHP PAGA JANAR 2012